ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Τρίποντο για τον Τηλυκράτη, 1-0 τον Παμβουπρασιακό

Ο Τηλυκράτης  κατάφερε να κερδίσει με 1-0 τον Παμβουπρασιακό με πρωταγωνιστή για ακόμη μια φορά τον  Ταΐρη στο 71ο λεπτό,  αρχικά ο Βαρύλας απέκρουσε δυνατό σουτ  στην περιοχή αλλά στη συνέχεια ο σκόρερ του Τηλυκράτη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης.

Πάντως, μ’ αυτό το τέρμα οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν των φιλοξενούμενων , έχοντας μεγάλες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, αφού μεταξύ άλλων το δοκάρι του Ντόση  στο 33′ από απευθείας εκτέλεση φάουλ ,ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Βορύλας με δύσκολη επέμβαση στο σουτ του Ντόση έσωσε την ομάδα βγάζοντας σε κόρνερ το δύσκολο σουτ του αμυντικού.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Τηλυκράτης κυρίαρχος στη κατοχή της μπάλας έφτασε αρκετά κοντά στο γκολ  κυρίως από στημένες μπαλιές. Στο 71΄ ο Τηλυκράτης δικαίως προηγήθηκε με το σουτ το Ταΐρη.

Η εξέλιξη βοήθησε τους γηπεδούχους να κρατήσουν μπάλα, να την κυκλοφορήσουν και να πάρουν ανάσες, καθώς ο Παντζιαράς,  προσπάθησε να κάνει διαχείριση δυνάμεων στους παίκτες του και να «σβήσει» το παιχνίδι, όπως κι έγινε.

Διαιτητής: Καζανάς (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Γαλανόπουλος – Τάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

Τηλυκράτης  (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Μπαγκαλιάννης (70΄ Κολοβός), Ντόσης, Τόσκα (90΄ Πλαστουργός), Ταΐρης, Νικλητσιώτης (81΄ Τσιότρας), Περιστέρης (70΄ Πετσίτης), Γκέτσι, Σιμόνι (81΄ Αζούδης).

Παμβουπρασιακός (Γιώργος Λαμπρόπουλος): Βορύλας, Λιόσης, Παπασπηλιόπουλος, Σακελλαρόπουλος (74΄ Καφεντζής), Νικολακόπουλος, Μαυρόπουλος, Τσιρίκος, Φερεκίδης (84΄ Σταυρόπουλος), Κουλούρης, Πυρρής (77΄Λαθύρης), Πολίτης.