ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Στο… «Χ» έμειναν Τηλυκράτης και Ναυπακτιακός Αστέρας

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Τηλυκράτη και τον Ναυπακτιακό Αστέρα στο δημοτικό στάδιο Λευκάδας, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι δεν άργησαν να προηγηθούν με την εκτέλεση του  πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαχαίρας στο 7ο λεπτό έπειτα από χέρι στην περιοχή .

Ένα λεπτό αργότερα ο Σιμόνι με ατομική προσπάθεια έφτασε κοντά στο γκολ, το σουτ βγήκε ελάχιστα αυτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο  δυναμικά στο παιχνίδι και στο 57′ ο Σιμόνι ισοφάρισε το ματς με σουτ εντός περιοχής.

Η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά παρά τις προσπάθειες στα τελευταία λεπτά δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή . Το ματς έληξε 1-1 στο πρώτο παιχνίδι  εντός έδρας .

Διαιτητής: Γιούργας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Μερκούρης – Μίχος (Κέρκυρας)

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής, Ντόσης, Τσιότρας, Τόσκα, Ταΐρης(46′ Kολοβός), Νικλητσιώτης(90+΄Πετσίτης), Γκέτσι(85′ Αζούδης), Σιμόνι.

Ναυπακτιακός Αστέρας (Γιάννης Νταλακούρας): Σίμος, Μπατσής, Χριστόπουλος, Γιαννόπουλος, Ναουμίδης, Μαχαίρας, Γιαννιώτης(46′ Ρουμπάτος ), Παλαιοπάνος(71′ Αργυρόπουλος ), Καψάσκης(80΄ Καλαμποκάς), Σούκιας(31΄Mensah), Νιφορόπουλος.