ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Λευκάδα: O Τηλυκράτης γονάτισε 2-0 τη Ζάκυνθο

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο , με υπέροχο καιρό και τους φιλάθλους δίπλα του η ομάδα του Τηλυκράτη κατάφερε να τελειώσει και το παιχνίδι με τη Ζάκυνθο σκοράροντας δύο φορές χωρίς να δεχτεί γκολ στην εστία του. Σε ένα δυνατό ματς οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Γκουντρουμπή * μετά από κόρνερ του Παπανίκου κάνοντας  το 1-0 του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο  ψάχνοντας ένα ακόμη γκολ για να κλειδώσουν το ματς και αυτό το πέτυχαν με τον Γιαννιώτη στο 73′ για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Καζανάς (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Βλαχοδήμος – Μπάκας (Αιτωλοακαρνανίας)

Τηλυκράτης Λευκάδας ( Ανδρέας Παντζιαράς) Παρδαλός, Παπανίκου, Γιαννιώτης, Τακίδης, Μπεκατώρος (85΄ Σοροβός), Τόσκα, Σκιάδας, Ζδραβός, Εντουάρντο (60΄ Περιστέρης), Νιφορόπουλος (85΄ Κυριάκης), Γκουντρουμπής (72΄ Κατσής).

ΑΠΣ Ζάκυνθος: (Δημήτρης Μαγκαφίνης) Γκάρας, Ντούκας, Κολυβάς, Νόνης, Μούστα, Σούρμπης, Γουσέτης, Μεταξάς, Μαρούδας, Χότμαν, Γιασίν.

• Η φωτογραφία είναι χαρακτηριστική και έντονα τρυφερή. Ο Φώτης Γκουντρουμπής αφιέρωσε το γκολ του στον μικρό ανηψιό του που ήρθε από μακριά  για να δει το θείο του να μεγαλουργεί.