ΑΘΛΗΤΙΚΑΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Σάρωσε ο Τηλυκράτης . 5-0 τον Βύζαντα Μεγάρων

Με δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω των δυνατών ανέμων ο Τηλυκράτης καθάρισε το ματς με τον Βύζαντα Μεγάρων από το πρώτο ημίχρονο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 4-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ακόμη ένα γκολ σφράγισε το τελικό 5-0 .

Το σκορ άνοιξε στο 6′ με αυτογκόλ του Κωνσταντίνου,  στο 8′ ο Ζδράβος σημείωσε το 2-0 με σουτ.

Στο 26′ ο Νιφορόπουλος και στο 32΄ ο Μπεκατώρος διαμόρφωσαν το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο  ο Τόσκα στο 52ο λεπτό με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτητής: Σαφαρίκας (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Βλαχοδήμος – Τάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Ζδράβος, Τεγούσης, Γκουντρουμπής, Εντουάρντο, Νιφορόπουλος.

Βύζας Μεγάρων (Δημήτρης Καλύκας): Χαλκίδης, Κωνσταντινίδης, Μύρκος, Μουσκάι, Σαχόλι, Χατζημελετιάδης, Κωνσταντίνου, Στρατιδάκης, Ντούνης, Φλέγγας, Φυσαράκης Α.

Την επόμενη αγωνιστική ο Τηλυκράτης (5/3) αγωνίζεται στην έδρα του Διγενή Νεοχωρίου.