ΑΘΛΗΤΙΚΑΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Φιλική ήττα 3-0 του Τηλυκράτη από τον Παναιτωλικό

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Τηλυκράτης στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι απέναντι στον Παναιτωλικό στο Emileon. Οι προπονητές και των δύο ομάδων έβγαλαν σίγουρα χρήσιμα συμπεράσματα . Σε ότι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι η διαφορά των δύο κατηγοριών και η επιπλέον του βάθους του ρόστερ του βαθμού της φυσικής κατάστασης όσο περνούσαν τα λεπτά ήταν πιο εμφανής με αποτέλεσμα το τελικό 3-0 να διαμορφωθεί στα τελευταία λεπτά του αγώνα με πέναλτι.

Το σκορ άνοιξε στο 39’ ο Βαρόνε με σουτ και στο 72’ ο Νταγκό επίσης με σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ. Στο 88’ ο Καρέλης με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Μπακαδήμας, Λαζαρίδης, Αναστασόπουλος, Τσιγγάρας (46’ Φλόρες), Βαρόνε, Ξενιτίδης, Μπελεβώνης (68’ Νταγκό), Ντουάρτε (46’ Χατζηθεοδωρίδης), Μόρσεϊ (46’ Καρέλης).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Γιαννιώτης, Τακίδης, Μπεκατώρος, Σκιαδάς, Ζδράβος, Σοροβός, Νιφορόπουλος, Περιστέρης, Γκουντρουμπής.

Αγωνίστηκαν και οι Μπαλαούρας, Αγρογιάννης, Κατσογιάννης, Καταγής, Βάννας, Τόσκα, Χαλκιόπουλος, Νιφορόπουλος, Κόκα, Εμβραΐζογλου, Κατσής, Κυριάκης,