ΑΘΛΗΤΙΚΑΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Υπέροχος Τηλυκράτης – 2-1 τον Πανεγιάλειο

Συνεχίζοντας την πολύ καλή πορεία του ο Τηλυκράτης επικράτησε εκτός έδρας του Πανεγιάλειου σε εξ αναβολής παιχνίδι με σκορ 2-1. Η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά με αυτή τη νίκη βρίσκεται πλέον στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 4ου ομίλου. Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα είχε τον έλεγχο και την υπεροχή.  Το πρώτο γκολ το σημείωσε ο Τόσκα στις καθυστερήσεις του Α ημιχρόνου με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Αλέξανδρος Γκέτσι. Στο 73 ο Θοδωρής Περιστέρης με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 2-0. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Διαιτητής: Αυγερινός (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Μπάστας, Πλέσσας (Ζακύνθου)

Παναιγιάλειος (Φάνης Γκέκας): Ιωαννίδης, Πλατυκώστας (69′ Κουρτελέσης), Χατζηαντωνίου, Μπούζντρα (46′ Βαλλιάνος), Σπίτζος, Α. Αφούσι, Μακρίδης, Ψωμαράς, Σκούτας, Βλαχόπουλος, Ροδόπουλος (69′ Λιάτος).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Πανταζής, Ντόσης (65΄ Καταγής), Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Τόσκα, Γκέτσι (89΄ Μπαγκαλιάνης), Τσιόρας, Κολοβός (89΄ Αλωπούδης), Νικλητσιώτης (65΄ Ταΐρης), Περιστέρης (78΄ Πετσίτης).