ΑΣ Τσουκαλάδων – ΠΑΣ Σφακιωτών 0-1

Την δεύτερη σερί νίκη πήρε ο ΠΑΣ Σφακιωτών στο κοινοτικό γήπεδο των Τσουκαλάδων για τη δεύτερη αγωνιστική το πρωταθλήματος σε αντίθεση με τη γηπεδούχο ομάδα που δεν κατάφερε να κάνει την πρώτη νίκη στην έδρα της . Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές σκληρές μάχες ανάμεσα στις δύο ομάδες μοιρασμένες ευκαιρίες και από ένα δοκάρι για κάθε μία ομάδα όπου τις οδήγησε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σκορ 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό την επίτευξη γκολ , η αμυντική λειτουργία και των δύο ομάδων έπαιξε καθοριστικό ρόλο μέχρι το 66 λεπτό οπου ύστερα από ένα λάθος της άμυνας της Αναγέννησης Τσουκαλάδων ο Πέτρος Σκιαδαρέσης που έγινε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ευτύχησε να σκοράρει και να πάρει προβάδισμα στον αγώνα η ομάδα του πας Σφακιωτών. Η αναγέννηση τσουκαλάδων προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης με μια μεγάλη ευκαιρία που έχασε ο Παναγιώτης Ροντογιάννης αφού δεν μπόρεσε σε πλεονεκτική θέση να οδηγήσει την μπάλα με προβολή στα δίχτυα. Έτσι ο αγώνας έληξε 0-1 υπέρ του ΠΑΣ Σφακιωτών.

Σημαντικές φάσεις

Στο 37 κεφάλια του Π. Ροντογιάννη βρήκε το δοκάρι
Στο 41 μακρινό σουτ του φωτεινού βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και η μπάλα πέρασε έξω
Στο 60 απευθείας εκτέλεση φάουλ του κτένα και λανθασμένη έξοδο του τερματοφύλακα της αναγέννησης τσουκαλάδων και παρεμπόδιση του από τους επιθετικούς του πας σφακιωτών η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα ο διαιτητής όμως καταλόγισε επιθετικό φάουλ