Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Τηλυκράτης (φωτο)

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε ο Τηλυκράτης Λευκάδας επικρατώντας 3-1 της Δόξας στον Ωρωπό.

Μόλις στο 1ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Μπαγκαλιάννη.

Στο 33΄ μετά από ατομική προσπάθεια του Κολιού ο Κονάκης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπλατσιώτη και ισοφάρισε για την ομάδα του Γιώργου Νταλάκα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Γκέτσι με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάππα και έκανε το 1-2 για την ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά.

Στο 48΄ ο Περιστέρης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Στο 87΄ απευθείας φάουλ του Νικλητσιώτη στο κάθετο δοκάρι του Κάππα.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Αναγνωστάκης – Κέφης

Δόξα Ωρωπού (Γιώργος Νταλάκας): Κάππας, Κροκίδας, Δρόσος, Σπυράκος Χ., Λύτος (75΄ Πέτσας), Σπυράκος Ι., Κονάκης (60΄ Λύγκουρης), Μαντούσης, Κολιός (75΄ Τζαφέρης), Γκολάκου, Σιαμέτης.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Βρεττός (43΄ Παναγιωτόπουλος), Καταγής, Μπαγκαλιάννης (43΄ Πανταζής), Μπιμπισίδης, Τσιότρας, Γκέτσι (49΄ Αζούδης), Περιστέρης (77΄ Χαλκιόπουλος), Τόσκα (77΄ Μανακίτσας), Νικλητσιώτης, Σιμόνι.