ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Σκόνταψε στην Πάργα ο Τηλυκράτης

Άσχημη τροπή πήρε για τον Τηλυκράτη το πρωτάθλημα στις τελευταίες του αγωνιστικές, μιας κι εκεί που υπολόγιζε την επιστροφή των 3 βαθμών από την τιμωρία της ΕΠΣ και την κατάκτηση του πρωταθλήματος, είδε τα πράγματα να έρχονται πάνω κάτω γνωρίζοντας την ήττα στην Πάργα από την ομάδα του Απόλλωνα.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό στο πρώτο μέρος, με τον Τηλυκράτη Λευκάδας να μπαίνει πιο δυνατά και να προηγείται στο σκορ στο 6ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Γιώργου Καταγή, ενώ η απάντηση του Απόλλωνα ήρθε στο 11’ με τον Μηλιώνη που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκιαδά και έκανε το 1-1. Ο Τηλυκράτης στο πρώτο μέρος είχε σημαντικές ευκαιρίες για να τελειώσει το ματς και να πάρει μεγαλειώδη νίκη, όμως η τύχη του έπαιξε κακό παιγνίδι και όπως ήταν φυσικό, στην επανάληψη η μπάλα τον τιμώρησε.

Από την πλευρά του, ο Απόλλων Πάργας ήταν πολύ καλά στημένος από τον Αλέκο Βάσι, και στο 48΄, ο Αναστασίου νίκησε τον Σκιαδά «γράφοντας» το 2-1.

Η απάντηση δεν ήρθε ποτέ από τον Τηλυκράτη Λευκάδας και στο 87΄ ο Βαρτζιώτης  διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος

Βοηθοί: Κωνσταντίνου-Μαυροκέφαλου

Απόλλων Πάργας (Αλέκος Βάσι): Παπανικολάου, Μάρκος, Μπιστιώλης, Βάσσιος Α., Goga, Τόρες, Γκλουτσάι (87΄Xhaferi), Βάσιος Ε., Αναστασίου, Μηλιώνης (89΄Ευθυμίου), Τζελαντίνι (76΄Βαρτζιώτης).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Άγγελος Μπέκας): Σκιαδάς, Βρεττός (39΄Σκαμνέλος, Γεωργάκης Γ.), Ορφανός, Καταγής Λ., Ιασωνίδης, Καταγής Σ., Περιστέρης (78΄Μπουρδούβαλης), Κτενάς, Μακρυγιάννης, Καταγής Γ., Δημουλιάς.