ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Ολοι μια γροθιά» και ο Τηλυκράτης παραμένει στη Γ΄ Εθνική

Πολλά συγχαρητήρια στον Τηλυκράτη που για ακόμη μια φορά έδειξε σε όλους την δύναμή του και εξασφάλισε την παραμονή του στην Γ’ Εθνική. Παίχτες, προπονητής και διοίκηση όλοι μαζί κατάφεραν μετά από μια δύσκολη χρονιά να κρατήσουν την οικογένεια Τηλυκράτη εκεί που της αρμόζει ..στη Γ’ εθνική. Στο σημερινό τόσο σημαντικό παιχνίδι ο Δημήτρης Μαγκαφίνης και οι παίχτες του πέτυχαν τον στόχο τους με τον καλύτερο τρόπο αφού η ομάδα κατάφερε να είναι κυρίαρχη κόντρα στον Θρίαμβο Σερβιανών. Ο κόσμος ήταν ξανά δίπλα στην ομάδα σε μια τόσο σημαντική αναμέτρηση.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Τηλυκράτης μπήκε αποφασισμένος με αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στο 15ο λεπτό ο Κολοβός κοντά στην μεγάλη περιοχή κατέβασε την μπάλα και με καταπληκτική πάσα έβγαλε τον Περιστέρι σε θέση βολής ο οποίος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και οι πανηγυρισμοί στην εξέδρα ξέσπασαν από τους φίλους του Τηλυκράτη.

Στο δεύτερο μέρος ο Τηλυκράτης κυρίαρχος του παιχνιδιού έψαχνε ένα δεύτερο γκολ που θα κλείδωνε την νίκη και οριστικά την παραμονή. Αυτό που δεν μπόρεσε να κάνει  ο Βασίλας στην φοβερή ευκαιρία που είχε, το έκανε ο Κολοβός με φανταστικό διαγώνιο σουτ από 20 μέτρα, δοκάρι και μέσα και 2-0 στο 81′ από τον φορ του Τηλυκράτη. Δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία λεπτά και έτσι ο Τηλυκράτης “σφράγισε” την παραμονή στη Γ’ Εθνική όπως του άξιζε.

Διαιτητής: Ματσούκας Μ.

Βοηθοί: Τσιλίκας Ν. – Καλυβόπουλος Σ.

Τηλυκράτης (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Τεντζέρης,Πριόνας(86′ Μπαλή), Καταγής Σ., Δημητρίου, Χριστογιάννης, Τόσκα, Περιστέρης (73′ Βασίλας), Φράγκος, Γεωργούσης(89′ Γεωργάκης),  Καταγής Γ., Κολοβός.

Θρίαμβος Σερβιανών (Νίκος Γκούρας): Αρχοντάκης, Πάσχος(69′ Μάνος), Διαμαντόπουλος, Πολυχρόνης(46′ Κωσταμένας), Βραχνος(απεβλήθη 90+), Τσιαφίτσας, Μούτσιος, Μπλετάς, Ηλίας(83′ Κτενάς), Ριτσάνης(46′ Αλεξίου).