Οδυσσέας Νυδριού – Αετός Αγιάς 3-2

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας, ο Οδυσσέας Νυδριού αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ και είδε να χάνει τον Καταγή με τραυματισμό, τελικά γύρισε το παιχνίδι και πήρε τους τρεις βαθμούς, με σκορ 3-2 συνεχίζοντας τα θετικά αποτελέσματα και μετά το διπλό στη Φιλιππιάδα.

Το παιχνίδι, είχε από όλα, γκολ, ευκαιρίες, πέναλτυ, κόκκινες κάρτες, ανατροπές στο σκορ και κράτησε το ενδιαφέρον για τους θεατές μέχρι το φινάλε του.

Πολύ νωρίς στο παιχνίδι ο Αετός Αγιάς πήρε το προβάδισμα στο σκορ με 0-1 στο 5΄ με τον Ντόκο, ενώ στη συνέχεια ο Οδυσσέας “χάνει” τον Καταγή με αναγκαστική αλλαγή, αλλά δύο γρήγορα γκολ του Γεωργάκη, μέσα σε 2 λεπτά 23-25, το ένα από το σημείο του πέναλτυ, οι γηπεδούχοι γύρισαν την κατάσταση υπερ τους, πριν το ημίχρονο.

Οι παίχτες του Χρήστου Βάννα, στην επανάληψη πήραν προβάδισμα δύο γκολ, με όμορφο σουτ στο Κοντοπρία στο 70΄ που είχε περάσει σαν αλλαγή, όμως οι η Αγιά μπήκε ξανά στο παιχνίδι, καθώς μείωσε για την ομάδα του Γιώργου Μουστάκα στο 85΄ ο ίδιος σκορερ, ο Ντόκος, χωρίς όμως να καταφέρουν να ισοφαρίσουν, με το τελευταίο σφύριγμα του Νίκου Μπαϊλη να βρίσκει τους γηπεδούχους να χαμογελάνε.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίχτες, λόγω αποβολής του Νίκου Γαζή από τη πλευρά των γηπεδούχων και του Γκουλιούμη από την πλευρά των ηττημένων.

Διαιτητής: Μπαΐλης Βοηθοί: Κώτσης – Ζιώγας

Οδυσσεας Νυδριού (Χρήστος Βάννας): Πολίτης, Ρεκατσίνας, Κτενάς, Καταγής, Γεωργάκης, Θειακός, Γαζής, Λάζαρης, Καρελής, Σκέμπης, Καρτάνος.

Αετός Αγιάς (Γιώργος Μουστάκας): Παπαγεωργίου, Γκόγκος, Φίλιος Γ., Μουτσάι, Γκουλιούμης, Κοσυφαρίνης, Ζήσης, Πάντος, Λάμπρου, Ντόκος, Τζίμας.