Ο Πανλευκάδιος πήρε το ντέρμπι της Λευκάδας

Ο Πανλευκάδιος ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Λευκάδας, απέναντι στον Τηλυκράτη. Η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη μετά τη σημερινή της νίκη σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας. Σε ένα ματς με λίγες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες η ομάδα του Πανλευκάδιου κατάφερε μέσα σε δυο λεπτά να πετύχει δυο γκολ και να φτάσει έτσι στη μεγάλη νίκη απέναντι στον Τηλυκράτη.
Το φιλμ του παιχνιδιού
2΄ ο Περιστέρης βρήκε τον Μακρυγιάννη, αυτός με την σειρά του τον Καλογερή που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τρανουλίδη.
4΄ ο Ορφανός εκτελεί ένα φάουλ, δεν μπορεί από κοντά ο Καταγής Λ.
36΄ ο Φλούδας από καλή θέση επιχειρεί σουτ η μπάλα ψηλά άουτ.
43΄ ο Πετούσης μπαίνει από πλάγια μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει.
45΄ ο Κοκόλης, βγαίνει πίσω από τους αμυντικούς, αλλά το πλασέ που έκανε από δύσκολη θέση πέρασε παράλληλα από την εστία του Σκιαδά.
61΄ ο Τσελάϊ σεντράρει από δεξιά, και ο Ορφανός από κοντά κάνει το 1-0.
63΄ ο Φέτσης στην πρώτη του επαφή με την μπάλα μετά από πάσα του Κοκόλη Μ.Ζ. κάνει το 2-0.
67΄ ο Μακρυγιάννης επιχειρεί ένα σουτ ύστερα από ατομική προσπάθεια του Καλογερή αλλά δεν βρήκε στόχο.
85΄ εκτέλεση φάουλ από τον Καταγή Γ., η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.
90΄ ο Κοκόλης βγάζει ωραία ασίστ στον Τσελάϊ ο Σκιαδάς αποκρούει η μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.
90΄+ ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά προσπαθεί να μειώσει, αλλά ο Καταγής Λ., διώχνει με κεφαλιά πάνω στην γραμμή.
Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, συγκρουση στον αερα Καταγή Γ. και Μπαλί αποχώρησαν και οι δύο τραυματίες.
Διαιτητής: Σπυράκος
Βοηθοί: Τσόγκας-Παπαγεωργόπουλος
ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γιώργος Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Τσελάϊ, Μπαλί, Καταγής Λ., Βλάχος, Φλούδας, Κοκόλης Μπ. Σ., Καλογερής Τ., Πετούσης (62΄ Κοκόλης Μπ.Ζ.), Ορφανός (71΄ Στεργιώτης), Φωτεινός (60΄ Φέτσης).
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Θωμάς Λιόλιος): Σκιαδάς, Θειακός (83΄ Βάλβης), Καταγής Σ., Λούτζι, Ρεκατσίνας (68΄ Καταγής Γ.), Κτενάς, Βρεττός, Καλογερής, Περιστέρης (70΄ Βλάχος), Παπαδόπουλος, Μακρυγιάννης.

Πηγή : Sportsnow.gr