ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΠΣ Βόλος – Τηλυκράτης 2-0

Tην δεύτερη ήττα σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα ο Τηλυκράτης κόντρα στον ΝΠΣ Βόλος στο  εκτός έδρας παιχνίδι με τελικό σκορ 2-0. Ήττα που κάνει τα πράγματα πιο δύσκολα για την άνοδο αλλά όχι απίθανα διότι τα δυο τελευταία παιχνίδια παίζονται εντός έδρας .

Ο αγώνας:

2′ Σουτ του Γραμματικόπουλου από απόσταση, μπλόκαρε ο Μπουργάνης.

9′ Επικίνδυνη σέντρα του Ουνγιαλίδη, έδιωξε ο Παναγιωτόπουλος πριν οι επιθετικοί του Βόλου βρεθούν σε πλεονεκτική θέση.

10′ Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Μάντζης σε διαγώνια θέση από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε άουτ.

13′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο. Ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά ο Καραγκούνης απέκρουσε ασθενώς και ο Γκαλίτσιος με προβολή έκανε το 1-0.

21′ Δυνατό σουτ του Πίτου Γκαρσία, απέκρουσε σε κόρνερ ο Καραγκούνης.

24′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Βαθιά μπαλιά του Μάντζη στον Ηλιόπουλο, αυτός νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα του Τηλυκράτη, Καραγκούνη.

28′ Εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου, μπλόκαρε ο Καραγκούνης.

32′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Δεμηρτζόγλου που αποχώρησε τραυματίας ο Μελισσόπουλος.

33′ Επικίνδυνη στιγμή για τον Τηλυκράτη. Γέμισμα του Καταγή, ασυνεννοησία στην άμυνα του Βόλου, μπερδεύτηκε ο Μπουργάνης, πήγε να επωφεληθεί ο Φέτσης, όμως, τελικά η μπάλα απομακρύνθηκε.

35′ Δυνατό σουτ του Ηλιόπουλου εκτός περιοχής, η μπάλα απομακρύνθηκε σε κόρνερ.

40′ Σουτ του Ντεντάκη από πλεονεκτική θέση, όμως, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Λήξη ημιχρόνου

Β’ ημίχρονο.

47′ Καλή στιγμή για τον Τηλυκράτη. Μονοκόμματο σουτ από το ύψος της περιοχής η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

48′ Σουτ του Φέτση, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

54′ Αναγκαστική αλλαγή και για τον Τηλυκράτη. Στη θέση του Γκίκα ο Καββαδίας.

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Συρτή σέντρα του Ντεντάκη στον Μελισσόπουλο, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

59′ Νέα καλή στιγμή για τον Βόλο. Σέντρα του Ηλιόπουλου από τα δεξιά, ο Μάντζης έπιασε την κεφαλιά, όμως, η μπάλα έφυγε άουτ.

68′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Τηλυκράτη. Ο Γραμματικόπουλος έκανε τη σέντρα – σουτ, όμως, ο Μπουργάνης έδιωξε με δυσκολία.

70′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Στη θέση του Περιστέρη ο Πετράκος.

73′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο. Ο Ντεντάκης έκλεψε τη μπάλα από τον Βασίλα, μπήκε στην περιοχή, έδωσε στην Μάντζη, αυτός στον Πέντα, ο οποίος πέτυχε το 2-0 αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε στον Καλογέρη.

76′ Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Πέντα ο Πιαστόπουλος. Αλλαγή και για τον Τηλυκράτη. Ο Μπαλογιάννης στη θέση του Μπουρδούβαλη.

78′ Σουτ του Πίτου Γκαρσία από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

81′ Σουτ του Ηλιόπουλου εντός περιοχής η μπάλα ψηλά άουτ.

82′ Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Πίτου Γκαρσία ο Ζέρης.

84′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Στη θέση του Γραμματικόπουλου ο Γεωργάκης.

88′ Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Ηλιόπουλου ο Μηλιώτης.

Λήξη αγώνα. Ο ΝΠΣ Βόλος επικράτησε με 2-0 του Τηλυκράτη Λευκάδας και έκανε αποφασιστικό βήμα για την εξασφάλιση μιας θέσης στην προνομιούχο δυάδα.

Διαιτητές: Μπλούνας (Φθιώτιδας), Καρακώστας (Λάρισας), Καλύβας (Φθιώτιδας).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Ουνγιαλίδης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Δεμηρτζόγλου (32′ Μελισσόπουλος), Πέντα (76′ Πιαστόπουλος), Καμπαγέρο, Μάντζης, Πίτου Γκαρσία (82′ Ζέρης), Ηλιόπουλος (88′ Μηλιώτης).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Καλογέρης, Βασίλας, Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης (76′ Μπαλογιάννης), Περιστέρης (70′ Πετράκος), Φέτσης, Γραμματικόπουλος (84′ Γεωργάκης), Καταγής Γ., Γκίκα (54′ Καββαδίας).