Nίκη του Οδυσσέα Νυδριού κόντρα στον Αμβρακικό Βόνιτσας

Τη νίκη και τους τρεις βαθμούς πήρε ο Οδυσσέας Νυδριού εντός έδρας επί του Αμβρακικού Βόνιτσας με σκορ 2-1 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

Από μια καλή στιγμή για τις δύο ομάδες στο πρώτο 20λεπτο, με την ευκαιρία των φιλοξενούμενων να είναι ένα χαμένο τετ α τετ του Πατρίκιου που εξουδετέρωσε ο Σκιαδάς και ήρθε ο Χατζής από δύσκολη μεριά στο 35΄ να σημειώσει με ωραίο σουτ το 1-0 για τους γηπεδούχους. Ένα γκολ που χώριζε τις δύο ομάδες σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίχτες του Χρήστου Βάννα ήταν καλύτεροι και κυριάρχησαν των φιλοξενούμενων στο χώρο του κέντρου, ενώ από δεξιά δημιούργησαν αρκετά ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα και είχαν αρκετές καλές στιγμές και με Ζάτσε και με Σταύρου για δεύτερο γκολ. Τελικά αυτό ήρθε στο 80΄ με τον νεοεισελθόντα Γιάννη Γαζή από κοντά να γράφει το 2-0 και κάπου εκεί οι γηπεδούχοι έδειξαν να “κλειδώνουν” τη νίκη. Όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Αμβρακικός με τον Πατρίκιο να σκοράρει μείωσε σε 2-1 και μέχρι το τέλος προσπάθησε χωρίς αποτέλεσμα να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή κ. Ρούσσου βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν ένα τρίποντο που το ήθελαν πολύ και το έδειξαν στο αγωνιστικό χώρο.

Οδυσσέας Νυδριού(Βάννας): Σκιαδάς, Γαζής Ν., Μουρεχίδης, Βουλγαρίδης(90΄ Καρτάνος), Πολίτης, Βάννας, Βερύκιος(53΄ Φερεντίνος), Ρεκατσίνας, Ζάτσε, Χατζής(70΄ Γαζής Ι.), Σταύρου

Αμβρακικός Βόνιτσας(Κονιδάρης): Τρανουλίδης, Θεοδωρίδης, Γεωργαλής, Χριστοδούλου(65΄ Λίτος), Ιωάνου-Σουρτζής, Λιότσος, Νταλάρδας(53΄ Σπανός), Ντόντης, Πατρίκιος, Χαϊδάκης, Χότζας