Νίκη με τεσσάρα ο Τηλυκράτης κόντρα στο Σούλι Παραμυθιάς

Με τεσσάρα πανηγύρισε ο Νταλακούρας την εμφάνιση της ομάδας του στην αναμέτρηση κόντρα στο Σούλι Παραμυθιάς για την 23η αγωνιστική. Αν και στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε αρκετά ο Τηλυκράτης κατάφερε να ελευθερωθεί με τεσσάρα. Το πρώτο γκολ ψυχολογίας πέτυχε ο Περιστέρης που έδειξε το σωστό δρόμο στην ομάδα του..η συνέχεια ήταν διασκέδαση.. για τους υποστηρικτές της  που παρά τις καιρικές συνθήκες βρέθηκαν δίπλα στην αγαπημένη τους ομάδα αλλά κυρίως για τους παίχτες.

Η εξέλιξη..

2΄ κόρνερ του Καταγή Γ. κεφαλιά του Ρούσση η μπάλα άουτ.

19΄ σουτ στην κίνηση του Νάκα απέκρουσε ο Πατσιούρας ο Κολοβός νέο σουτ και η μπάλα άουτ

39΄ σουτ του Παπαδόπουλου η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Καλαντζή

45΄ ο Περιστέρης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πατσιούρα και έκανε το 1-0 για τον Τηλυκράτη που ήταν και σκορ ημιχρόνου

58΄ ο Κολοβός με σουτ έκανε το 2-0 για την ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα

62΄ ο Πετράκος με πέναλτι ανέβασε τον δεικτη του σκορ στο 3-0

82΄ ο Τόσκα με καφαλιά μετα από σεντρα του Γιώργου Καταγή διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον Τηλυκράτη

Διαιτητής: Καβαδίας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Μιχαλάς-Μίχος (Κέρκυρας)

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γιάννης Νταλακούρας): Καλαντζής, Νάκας (55΄ Τσελάι), Καταγής Σ. (83΄ Μπαλωμένος), Ρούσσης, Χούσινετς, Τόσκα, Περιστέρης (68΄ Νικολάου), Ερέκι, Κολοβός, Καταγής Γ., Πετράκος (76΄ Γεωργίου).

Σούλι Παραμυθιάς (Βαγγέλης Τζιάρρας): Πατσιούρας, Μπέλλος, Τάτσης, Ταχιάς, Βασιλάκης, Μώκος (74΄ Παππάς), Κωσταμένας (74΄ Διαμάντης), Αναστασιάδης, Ντόκος, Παπαδόπουλος (59΄ Βασιλείου), Γεωργάκης (63΄ Πλατιάς).