Ηττήθηκε στο τέλος ο ΑΟ Καρυάς από τον ΠΑΣ Πρέβεζα

Δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα ο ΑΟ Καρυάς κόντρα στον πρωτοπόρο ΠΑΣ Πρέβεζα στην σημερινή αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας. Οι γηπεδούχοι αν και ηττήθηκαν έδειξαν στον αγωνιστικό χώρο ότι είναι μια ποιοτική ομάδα βάζοντας δύσκολο έργο στον  αντίπαλό του.

Με το ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου, το παιχνίδι είχε πολύ υψηλό ρυθμό με τις δυο ομάδες να ψάχνουν το γρήγορο γκολ .  Αν και σημειώθηκαν αρκετές επικίνδυνες ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και το ημίχρονο έληξε με ανέπαφες εστίες.

Στο δεύτερο μέρος ο χρόνος και το αποτέλεσμα αυτό πίεζε αρκετά τους φιλοξενούμενους με τον Ξανθόπουλο να ψάχνει νέες λύσεις από τον πάγκο του. Από την άλλη η αμυντική λειτουργία  του ΑΟ Καρυάς ήταν εξαιρετική. Στο 83′ ο Δημουλιάς με σουτ έξω άπω την περιοχή έστειλε την μπάλα αριστερή γωνία του Τρόκα και έκανε το 0-1, η αλλαγή αυτή  αναδείχθηκε και  χρυσή για τους φιλοξενούμενους καθώς το σκορ και άλλαξε μέχρι στο τελικό σφύριγμα.

Παρά την ήττα για τον ΑΟ Καρυάς η ομάδα έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στην καλύτερη μέχρι τώρα ομάδα, τουλάχιστον βαθμολογικά.

Διαιτητής : Φραγκούλης Π.

Βοηθοί: Κώστης Θ. – Ντούσκος Σ.

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Τρόκα, Θεράπος,Δραγούτας, Ρεκατσίνας , Σάντας, Κτενάς, Καλογερής, Παπακυριαζής (86′ Μπείνας), Σκέμπι, Perez Morales ( 80′ Παπάς), Καλογερής Σ.(55′ Πολίτης).

ΠΑΣ Πρέβεζας(Βασίλης Ξανθόπουλος): Καραπιπέρης, Elezi (88′ Σπανός), Γεωργίου(90′ Κάτσαρος), Δήμας, Ιασωνίδης, Σκαμνέλος, Σταματέλος (70′ Δημουλιάς), Τσάλα, Τριάντος,Μπόμπορης, Γκίνι(79′ Diaw).