Ήττα για τον Τηλυκράτη στο Αγρίνιο

Ήττα για τον Τηλυκράτη στο Αγρίνο απέναντι στον Παναγρινιακό με σκορ 2-0 και πλέον η Παναχαϊκή παίρνει το προβάδισμα για την πρώτη θέση και το πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην πρώτη τους καλή στιγμή στο παιχνίδι με τον Βασιλόγιαννη, οι φιλοξενούμενοι που δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα, προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Τσιότρα και έτσι οδηγήθηκαν με το 1-0 στο ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καλές στιγμές και από τις δύο ομάδες, όμως το σύνολο του κ. Ξανθόπουλου, ήταν που σκόραρε ξανά με ένα όμορφο σουτ του Τσακνή, που έριξε τον Τηλυκράτη στο καναβάτσο.

Ο Παναγρινιακός, έμεινε με δέκα παίχτες, λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας του πρώτου σκόρερ του Βασιλόγιαννη, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν ανεπανάληπτο τετ α τετ με τον Κολοβό.