ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ήττα για τον ΑΟ Καρυάς κόντρα στον Θρίαμβο Λούρου

Με ήττα έκλεισε τον πρώτο γύρο ο ΑΟ Καρυάς από τον Θρίαμβο Λούρου με σκορ  1-3. Η αντίπαλη ομάδα δεν έδειξε κάτι παραπάνω από την γηπεδούχος ομάδα αλλά ο επιθετικός  Σιδερης όταν χρειάστηκε να την “στείλει” στα δίχτυα ήταν παρόν, και η ομάδα του Λούρου έβαλε μια σημαντική νίκη στο συρτάρι πριν τις γιορτές.  Οι παίχτες του Άρη Φερεντίνου έβγαλαν καλή  αντίδραση όταν ο πολύτιμος Καλογερής Σ. μπήκε στο παιχνίδι και έβαλε σε δυσκολία τους αντίπαλους αμυντικούς. Πολλές διαμαρτυρίες από μεριά της Καρυάς για την διαιτησία και τις αποφάσεις στον αγώνα ,ενώ στο 83′  με απευθείας κόκκινη στον Παπά η Καρυά έμεινε με 10 παίχτες .

Η εξέλιξη..

Από το πρώτο λεπτό η Καρυά δέχθηκε το πρώτο γκολ με τον Νταλάκα που με φοβερό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γ. Καταγή . Ο ΑΟ Καρυάς προσπάθησε να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο αλλά δεν τα κατάφερε .

Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές που έκανε ο προπονητής της Καρυάς η ομάδα πήρε τα πάνω της και πίεσε τον αντίπαλο πλησιάζοντας στο γκολ αλλά στην καλύτερή τους στιγμή ο Σιδέρης στο 72′ πέρασε όλη την άμυνα και με απλό τρόπο σημείωσε το 0-2. Παρ όλα αυτά οι παίχτες της Καρυάς μείωσαν σε 1-2 με τον Καλογερή Τ. με φοβερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Τέλος σε μια πιθανή ισοπαλία «in extremis» έβαλε και πάλη ο Σιδέρης στο 91′ εκμεταλλεύοντας τα λάθη τις άμυνας .

Διαιτητής: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η.

Βοηθοί: ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.- ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής Γ., Θεράπος(75′ Παπάς), Παπακωνσταντής, Ρεκατσίνας, Χαλκιόπουλος(48′ Χαγιάννης), Καλογερής Τ., Καββαδάς(65′ Καλογερής Σ. ), Σκέμπι, Γούλας(61′ Σούνδιας), Χότζα, Κτενάς

Θρίαμβος Λούρου (Θωμάς Βασιλειάδης ): Βαρελής, Παππάς(75′ Δήμας), Μαργέτης,Μπάκας(43′ Μπάκας), Γογόλος, Ζάκκας(68′ Χαλάστρας), Γκολάκου, Ντούντης, Σιδέρης, Νταλάκας(47′ Τζαφέρης), Κολιός