Ισοπαλία ο Πανλευκάδιος στην Πρέβεζα

πηγή: sportsnow.gr

Παλικαρίσιο βαθμό κατάφερε να πάρει η Α.Ε. Πρέβεζας απέναντι στον πρωτοπόρο, μέχρι πριν την έναρξη του αγώνα, Πανλευκάδιο.
Η ομάδα του Άγγελου Μπέκα αν και βρέθηκε να αγωνίζεται με δέκα παίχτες από το 66′ λόγω αποβολής του Κάτσανου με δεύτερη κίτρινη, κατάφερε να κρατήσει το 1-1 μέχρι το τέλος του αγώνα και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό, ρίχνοντας ταυτόχρονα τον Πανλευκάδιο από την κορυφή της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.
Ο Πανλευκάδιος μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και αποδίδοντας καλύτερο ποδόσφαιρο είχε μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί με τον Μ. Κοκκόλη στο 4′, τον Τσελάι στο 13′ , τον Βλάχο στο 16′ και τον Φλούδα στο 22′, ωστόσο και στις τέσσερις περιπτώσεις ο Λιόντος ήταν σταθερός κάτω από τα δοκάρια του και κράτησε ανέπαφη την εστία της Ένωσης.
Ό,τι δεν κατάφερε να κάνει ο Πανλευκάδιος, το κατάφερε η Ένωση στο 29′ , όταν σε αντεπίθεση μετά από ωραία πάσα του Σπυράκου ο Κολοβός με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τρανουλίδη σημειώνοντας το 1-0 το οποίο και παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανλευκάδιος μπήκε και πάλι δυνατά στο παιχνίδι κυνηγώντας το γκολ της ισοφάρισης και το κατάφερε στο 53′ όταν ο Καλογέρης με πολύ ωραίο σουτ σημείωσε το 1-1.
Ο Πανλευκάδιος είχε δύο καλές ευκαιρίες να προηγηθεί με τον Κοκόλη και τον Ορφανό στο 60′ και στο 63′ αντίστοιχα, ωστόσο τη μεγαλύτερη ευκαιρία την έχασε η Ένωση στο 65′ όταν ο Ντόντης με ωραία ντρίπλα απέφυγε τον αντίπαλο αμυντικό και το σουτ που έκανε σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Τρανουλίδη.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ένωση έμεινε με δέκα παίχτες αφού ο Κάτσανος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη μετά από σκληρό μαρκάρισμα, ωστόσο παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα ο Πανλευκάδιος δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά και το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
Διαιτητής: Μπαΐλης Βοηθοί: Φραγκούλης, Τζίμας
ΑΕ Πρέβεζας (Άγγελος Μπέκας): Λιόντος, Κουτρούμπας, Ζέρης Π., Ζιώγκας (31′ Ντόντης) , Κάτσανος, Πανταζής, Κόκκαλης (69′ Τουλκερίδης Α. ) , Τουλκερίδης Β., Ζέρης Ξ., Σπυράκος(58′ Σπυράκος) , Κολοβός
ΠΑΝΛEΥΚΑΔΙΟΣ (Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Τσελάι, Στεργιώτης, Καταγής, Βλάχος, Φλούδας, Κοκόλης Χ.Σ., Καλογέρης, Πετούσης (83 Κονιδάρης), Κοκόλης Χ.