Ίωνες – Πανλευκάδιος για το παιδικό πρωτάθλημα.

Ευρεία νίκη για τους Ίωνες στην αναμέτρηση με την ομάδα του Πανλευκάδιου, ματς στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και δίκαια πήραν τη νίκη με το ευρύ 5-0.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό με σου από το ύψος του πέναλντι ο Κυρικλίδης. Μεγάλη ευκαιρία από Κυριακίδη Κ. στο 18′ όταν από θέση τετ α τετ ο τερματοφύλακας του Πανλευκάδιου έδιωξε σε κόρνερ. Στο 25′ μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κυρικλίδης θα σκοράρει ξανά, με κοντινό σουτ αυτή τη φορά κάνοντας το 2-0. Στη συνέχεια ο Κυριακίδης Κ. δεν θα μπορέσει και πάλι να νικήσει τον Τσέπο, όταν ένα ψιλοκρεμαστό σουτ που δοκίμασε κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Καταγής.Λ προ κενής εστίας δεν θα πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ. Το 3-0 έγινε ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Κυριακίδη Κώστα, που αυτή τη φορά δεν στάθηκε τόσο άτυχος.

Το δεύτερο μέρος είχε λιγότερες φάσεις, με τον Πανλευκάδιο να προσπαθεί, αλλά να μη μπορεί να επανέλθει στο παιγνίδι. Ένα δυνατό σουτ του Παπαδάτου εξουδετέρωσε ο Κυριακίδης Σ. που ήταν άψογος στα καθήκοντά του σήμερα. Στη συνέχεια και φτάνοντας στο 65′ οι Ίωνες κέρδισαν πέναλντι σε χέρι αντιπάλου μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ένας άλλος Κυριακίδης, ο μικρότερος από τους 4. Ο 9χρονος φορ έστησε τη μπάλα στη βούλα και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0. Το τελικό 5-0 έγραψε ο Κυριακίδης Κ. στο δεύτερο προσωπικό του γκολ, με κοντινό σουτ.

Διαιτητής: Λάζαρης   Βοηθοί: Παύλου – Παναγιωτόπουλος