Γκολ και θέαμα στη Βόνιτσα.

Πλούσιο θέαμα και αρκετά γκολ απόλαυσαν οι φίλαθλοι Αμβρακικού και Τηλυκράτη στην αναμέτρηση των δύο στη Βόνιτσα. Νικητής ο Τηλυκράτης με σκορ 2-4, νίκη που τον κρατά στην κορυφή και στην πρώτη θέση.

Ο Τηλυκράτης ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο στον αγωνιστικό και άνοιξε το σκορ στο 30′, όταν ο Μακρυγιάννης που βρέθηκε έξω από την περιοχή, σούταρε νικώντας τον τερματοφύλακα του Αμβρακικού και γράφοντας το 0-1. Το 0-2 δεν άργησε να έρθει, καθώς μετά από λίγο, στο 36′ ο Καταγής Σ. έβγαλε τον Ορφανό προ του τέρματος και ο επιθετικός του Τηλυκράτη δεν έχασε ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα του Τηλυκράτη. Σκορ που έμεινε μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αμβρακικός μπήκε και πάλι στο ματς όταν ο Σάντας μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βουλγαρίδη, πήρε την κεφαλιά σκοράροντας απέναντι στην προηγούμενή του ομάδα και μειώνοντας σε 1-2, στο 49′. Ο Τηλυκράτης που έψαξε το τρίτο γκολ κατάφερε να το πετύχει στο 72′, όταν ο Βρεττός πήρε το ριμπάουντ σε κεφαλιά του Καταγή Γ. και απόκρουση του Παχή και πλάσαρε από κοντά για το 1-3.

Ο Αμβρακικός κατάφερε να μειώσει και πάλι με τον Θεράπο, ο οποίος σούταρε στο 76′ νικώντας τον Σκιαδά και κάνοντας το 2-3.

Τελικό 2-4 ο συνήθης ύποπτος, όταν ο Τηλυκράτης βγήκε σε γρήγορη αντεπίθεση και ο Περιστέρης σε όμορφο συνδυασμό με τον Ορφανό, ο οποίος και του έκανε την τιμή, διαμόρφωσε το τελικό σκορ, πετυχαίνοντας το 26ο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα και συνεχίζοντας να βρίσκεται στην κορυφή της λίστας των σκόρερ.