Εύκολα ο Τηλυκράτης το Θεσπρωτικό.

Εύκολη νίκη για τον Τηλυκράτη που κοιτά το ματς της επόμενης αγωνιστικής, το οποίο είναι και το μοναδικό δύσκολο που απομένει μέχρι και τη συμπλήρωση των 30 αγωνιστικών. Ο Τηλυκράτης με 2 γκολ ανά ημίχρονο, με δυο δοκάρια αλλά και πολλές ακόμα ευκαιρίες, έφτασε στο 3-0 με την έναρξη του Β ημιχρόνου και χαλάρωσε στη συνέχεια, πετυχαίνοντας και ένα 4ο στο 83′.

Το σκορ άνοιξε ο Λούζης Π με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Καλογερή. Τον δείκτη του σκορ ανέβασε ο Μακρυγιάννης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και σε ασθενή απομάκρυνση των αμυντικών του Θεσπρωτικού, έπειτα από κόρνερ του Καλογερή. 5 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Μακρυγιάννης από διαγώνια θέση και μέσα από την περιοχή δοκίμασε σουτ που σταμάτησε στο δοκάρι του Κιτσαντά.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου ο Βρεττός σέντραρε από δεξιά, ο Περιστέρης βρέθηκε στο ύψος του πέναλντι και με μονοκόμματο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0. Ο Μακρυγιάννης δοκιμάστηκε ξανά από την τύχη του στο 70′ όταν ένα παρόμοιο σουτ με του πρώτου ημιχρόνου σταμάτησε και πάλι στο δοκάρι του Κιτσαντά. Λίγο πριν τη λήξη οι πιτσιρικάδες του Τηλυκράτη θα κάνουν καρέ τα τέρματα της ομάδας, με τον Βερύκιο να σουτάρει από το ύψος του πένλαντι, τον Κιτσαντά να αποκρούει και τον Παπαδόπουλο να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει με κοντινό πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής:Ρίππης    Βοηθοί: Πάτσης – Τζίμας