Διπλό ανόδου η Κατούνα.

Η ομάδα της Κατούνας πήρε διπλό μέσα στην έδρα του Καναλίου και βρίσκεται με το ένα πόδι στην ‘Α. Το μόνο που μένει είναι κάνει το καθήκον της στο εξ αναβολής με αντίπαλο τον Οδυσσέα και μετά ο δρόμος είναι στρωμένος με ροδοπέταλα για την άνοδο.

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο για Ερμή και Κατούνα, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Στο δεύτερο όμως η ομάδα του Μπάλτσα μπήκε πιο δυναμικά κυνήγησε το γκολ, και αν και έμεινε με 10 παίκτες έπειτα από αποβολή του Λογοθέτη στο 70′ κατάφερε και πήρε ένα πανηγυρικό διπλό. Το 0-1 έγινε στο 80ό λεπτό, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ η μπάλα έφτασε στον Ζακυνθινό ο οποίος σούταρε, η μπάλα κόντραρε στο σώματα και κατέληξε στον Λογοθέτη που από κοντά την έστειλε στα δίχτυα. Στο 85′ και ενώ η Κατούνα συνέχισε να επιτίθεται, σε μία σέντρα του Φωτεινού Β. η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλντι. Ο Ζακυνθινός ανέλαβε την εκτέλεση και σφράγισε το ματς γράφοντας το τελικό 0-2.