Διεκόπη το Ένωση – Κατούνα

71′ λεπτά κράτησε το ματς στην Πρέβεζα, ανάμεσα σε ΑΕ Πρέβεζας και ΠΕΑΣ Κατούνας. Ο λόγος τα έντονα καιρικά φαινόμενα και η ακαταλληλότητα του γηπέδου. Ο ΠΕΑΣ Κατούνας βρισκόταν μπροστά στο σκορ στο 71ο λεπτό με σκορ 0-1, το οποίο και είχε διαμορφωθεί στο 65′.

Με τον αέρα να πνέει έντονα στο στάδιο της Πρέβεζας, η ομάδα που τον είχε μαζί της σε κάθε ημίχρονο, είχε και την πρωτοβουλία των κινήσεων, καθώς στο πρώτο, η Ένωση ήταν αυτή που πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που άλλαξε στην επανάληψη. Οι γηπεδούχοι είχαν δυο πολύ καλές στιγμές μέχρι το 30′, με τον Καρφάκη να λέει όχι και στις δυο περιπτώσεις. Η Κατούνα απάντησε τις απειλές λίγο μετά με σουτ που απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της Ένωσης.

Στην επανάληψη και με τον αέρα στην πλάτη, η Κατούνα πίεσε και κατάφερε να προηγηθεί στο 65′, όταν ο Φέτσης εκτέλεσε φάουλ κάνοντας απ’ ευθείας το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία για το 0-2 στο 70′, μόλις ένα λεπτό πριν διακοπεί το ματς, όταν ο Πετούσης βρέθηκε σε θέση βολής αλλά σούταρε άουτ.

Στο 71′ ο διαιτητής της συνάντησης διέκοψε την αναμέτρηση, καθώς οι συνθήκες πλέον ήταν ακατάλληλες για τη διεξαγωγή της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Ρούσσος       Βοηθοί: Μπάκος, Μαυροκέφαλου

ΑΕ Πρέβεζας (Αμάραντος): Βασιλάκος, Dedi, Ζήσης, Πανταζής, Ζιώγκας, Κουτρούμπας, Ζέρης, Νταλάρδας, Δαρδαμάνης, Νικάκης, Τσούτσης

ΠΕΑΣ Κατούνας (Μπάλτσας): Καρφάκης, Σερβος, Τσελάι, Καββαδάς, Διγενής, Φωτεινός, Καλογέρης, Μπαλτσας, Πετούσης, Φέτσης, Φωτεινός.