Δεν χάνει αυτός ο Πανλευκάδιος, 1-1 με ΠΑΣ Πρέβεζα

Στο “Χ” έμειναν Πανλευκάδιος και ΠΑΣ Πρέβεζα στο σημερινό ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής στην Λευκάδα.  Για ακόμη μια φορά ο Πανλευκάδιος έδειξε ότι παραμένει η μοναδική ομάδα που βάζει δύσκολα στους “μεγάλους”. Η ομάδα του Κατηφόρη αν και με σημαντικούς τραυματισμούς κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου ο Γαζής εκμεταλλεύτηκε την φοβερή πάσα του Κοκόλη στην καρδιά της άμυνας και έκανε το 1-0 για του γηπεδούχους στο 3′ λεπτό. Ένα γρήγορο γκολ που πάγωσε αρκετά την ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν άμεσα να ανεβάσουν ρυθμό αλλά η καλή αμυντική λειτουργία του Πανλευκάδιου έβγαζε συνεχώς σε αντεπίθεση την επίθεσή της χωρίς όμως να τελειώσουν σωστά τις φάσεις. Στο 31ο λεπτό ο Κατσαρός έπειτα από κόρνερ και λάθος διώξιμο των αμυντικών βρήκε τρόπο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ελάχιστες φάσεις και από τις δυο ομάδες αλλά το τελικό αποτέλεσμα παρέμεινε στο 1-1.

Διαιτητής: Ζιώγας Α.

Βοηθοί: Τσόγκας Α. – Γκατζονίκας Η.

Πανλευκάδιος (Γ. Κατηφόρης): Λιάσκος (70′ Βλάχος),Κοκόλης, Τσιάβος, Κούμπης, Φλούδας, Κοκόλης Χ.(90+ Τζόλος), Τουργέλης, Κονιδάρης, Ορφανός(84′ Καρελής), Γαζής(68′ Κούτσικος )

ΠΑΣ Πρέβεζα (Β. Ξανθόπουλος): Καραπιπέρης, Γκίνι, Γεωργίου (90+ Κόκκαλης), Δήμας, Ιασωνίδης Θ., Σκαμνέλος, Elezi, Κατσαρός(83′ Σταματέλος), Τριαντος, Μπόμπορης, Σπανός (77′ Γεωργόπουλος)