Ασταμάτητος ο ΑΟ Καρυάς, 5-2 τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Εύκολη νίκη πέτυχε ο ΑΟ Καρυάς κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας για την 29η αγωνιστική στο εντός έδρας παιχνίδι. Πολλα τα γκολ και ωραίο θέαμα για τους υποστηρικτές των ομάδων αφού στο παιχνίδι μπήκαν συνολικά επτά γκολ.

Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου ο Θεράπος ανοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 2′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Κακαβά αφού ξεμαρκαριστικε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα  για το 1-1 στο 8′ . Αν και η ομάδα του Εθνικού είχε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, η Καρυά ήταν αυτή που έβγαινε συνέχεια στην αντεπίθεση βάζοντας στα δύσκολα την αντίπαλη άμυνα.

Στο 25′ ο Σκέμπι ήταν αυτός που έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του με κοντινή κεφαλιά έπειτα από σέντρα στην μικρή περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν πάντα να πιέζουν ψηλά αλλά αυτό τελικά αποδείχθηκε όχι τόσο καλή επιλογή καθώς οι αντεπιθέσεις των παιχτών του Φερεντίνου έφερναν κίνδυνο στα αντίπαλα καρέ.

Στο 60′ με φοβερό σουτ ο Χότζα αιφνιδίασε τον Λάζαρο και σημείωσε ίσως το πιο ωραίο γκολ της αγωνιστικής από 30 μέτρα για το 3-1.

Τρία λεπτά αργότερα ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα για την Καρυά έπειτα απο χέρι στην μεγάλη περιοχή. Ο Σκέμπι εκτέλεσε και πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι. Τίποτα δεν τελειώνει εδώ όμως διότι οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν ξανά το παιχνίδι μειώνοντας σε 4-2 με τον Τσίρο στο 77ο λεπτό. Μετά από αρκετές καλές ευκαιρίες για γκολ ο Καλογερής διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα 5-2 στο 93′ .  Πολυ κάλο παιχνίδι και καλή εμφάνιση για τον ΑΟ Καρυάς.

Διαιτητής: Μπαϊλης Ν.

Βοηθοί: Λύτρας Ν. – Παππάς Δ.

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Θεράπος(87′ Μπείνας), Παπακωνσταντής(53′ Παπακυριαζής), Ρεκατσίνας, Πολίτης, Δραγούτας, Μοράλες, Κτενάς, Σκέμπι, Χότζας(75′ Χαλικιόπουλος), Καλογερής

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Λάζαρος, Λαινάς, Xhelilaj, Λάκκας, Δερβίλης, Τσίρος, Cjapi, Μήτσος, Νίκου, Ξυλογιάννης