2 στα 2 η Καρυά και συνεχίζει.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Καρυά για τη δεύτερη αγωνιστική των μπαράζ των playout. Αντίπαλος αυτή τη φορά η ομάδα του Σύβρου που αν και στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε για τη νίκη, δεν είχε την τελική προσπάθεια και το καθαρό μυαλό στο τελείωμα της φάσης. Σε αντίθεση με τον ΑΟ Καρυάς που πέτυχε 3 γκολ και πλησίασε στον 1 βαθμό τον Απόλλωνα ΝΛ.

Η ομάδα της Καρυάς ξεκίνησε το ματς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο καθώς πέτυχε γκολ από τα αποδυτήρια. Ήταν στο 5ο λεπτό όταν ο Γεωργάκης από δεξιά έβγαλε παράλληλη συστημένη στον Σταύρου, ο οποίος κάτι τέτοια τα έχει βούτυρο στο ψωμί του και δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ και να θέσει γερές βάσεις για τη νίκη. Αρκετές φάσεις και από τις δύο πλευρές, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε και πάλι ιδανικά για τον ΑΟ Καρυάς και με δράστη τον Σταύρου για δεύτερη φορά, πήρε προβάδισμα 2 γκολ επί του Απόλλωνα. Αυτή τη φορά ο Σταύρου δοκίμασε ένα εκείνα τα χαρακτηριστικά του σουτ, μια κανονιά από τα 40 μέτρα, η μπάλα πήρε ύψος και πήγε και καρφώθηκε στην εστία της ομάδας του Σύβρου.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 2-1 στο 69′ με κεφαλιά του Κατωπόδη Σ. και πίεσαν στη συνέχεια για την ισοφάριση. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, ο Σταύρου κινήθηκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε από αντίπαλο, με τον διαιτητή της συνάντησης κ.Ζιώγα να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών και να δείχνει τη λευκή βούλα. Δείχνοντας όμως και στη συνέχεια την κόκκινη κάρτα στον Βλάχο, ο οποίος διαπληκτίστηκε με ποδοσφαιριστή των φιλοξενουμένων.

Το πέναλντι ανέλαβε να εκτελέσει ο Θεράπος, ο οποίος και έγραψε το τελικό 3-1, με την ομάδα του Σύβρου να μην καταφέρνει να πετύχει κάποιο άλλο γκολ, αν και είχε την αριθμητική υπεροχή για το υπόλοιπο μικρό χρονικό διάστημα.

Διαιτητής: Ζιώγας      Βοηθοί: Γαρτζονίκας – Πάσχος

ΑΟ Καρυάς(Θεράπος)
Πέτκοφ, Βενέτης(αν.αλ.40’Ηλιόπουλος), Γούλας, Σούρδης(46’Βλάχος), Χαλκιόπουλος, Νταλιάρδας, Σκέμπι, Παππάς, Θεράπος, Σταύρου, Γεωργάκης(80’ΧαλκιόπουλοςΣ).

Στο άλλο ματς η Σινώπη πήρε τη νίκη απέναντι στους Σφακιώτες και ισοβαθμεί με την Καρυά στους 9, 1 βαθμό κάτω από τον Απόλλωνα ΝΛ.