ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – Α.Σ. ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 58-51(28-28)

Προσπάθησε η Νίκη αλλά πάλι στο τέλος δεν τα κατάφερε και υποτάχθηκε στην Τερψιθέα Γλυφάδος με σκορ 58-51. Η ομάδα του νησιού μας ήταν κοντά στο σκορ αλλά όταν έφτασε στα τελευταία λεπτά που κρίνονταν το παιχνίδι, από την μία η έλλειψη αξιόπιστων λύσεων από τον πάγκο  και από την άλλη η κούραση των βασικών παικτών, δεν της επέτρεψε να κάνει την υπέρβαση και να πάρει το πρώτο εκτός έδρας ροζ φύλλο αγώνα. Σκόρ ημιχρόνου 28-28, Δεκάλεπτα 18-13, 28-28, 43-43, 58-51   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Παπασπυριδάκος – Μπορίνος): Τζήμου 4, Βασιλείου 8(2), Μπότσαρη 2, Σταμπούρλου 19, Αστραντίνη 3(1), Δραγωνέα 1, Πανταζή 1, Ζεβαχιργιάν 4, Παναγιωτοπούλου 16 ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Πολυμένης-Δουβίτσας): Κολυβά, Τελίδου 18(1), Καζαντζίδου 13(2), Κρητικού 2, Ανυφαντή 6  Κοψιδά , Σαρηγιαννίδου 2,  Τσιριμπάση , Δεληγιάννη 10,