ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 1-0

πηγή: lefkadasportnews.gr Την ήττα γνώρισε ο Τηλυκράτης στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης για την 20η αγωνιστική της FL2, καθώς για ακόμα ένα παιχνίδι δέχθηκε γκολ προς το τέλος του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 85΄ λεπτό από τον Μπανούση. Οι φιλοξενούμενοι, ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προσπάθησε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους, αλλά ο Νάκος και ο Θανέλλας δεν βρήκαν στόχο σε αντίστοιχες ευκαιρίες και στην συνέχεια οι παίχτες του Οικονόμου βγήκαν μπροστά χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι ουσιαστικό και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ξεκίνησαν δυνατά και έχασαν με μεγάλη ευκαιρία με το ξεκίνημα, ενώ στην συνέχεια είχαν και δοκάρι με τον Παλάσκα για να έρθουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να βάζουν το γκολ που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα στο 86΄ με τον Μπανούση, αφού ο Κατσίκης στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, έχασε σπουδαία ευκαιρία. Το φιλμ του αγώνα 7΄Μεγάλη ευκαιρία ο Θανέλας να κάνει το 0-1, με το σουτ που έκανε να περνά δίπλα από την εστία του Πίτκα 10΄Μεγάλη απόκρουση του Πίτκα στο δυνατό σουτ – φάουλ του Νάκου 11΄Καλό σουτ του Νικούλη, πάνω από τα δοκάρια του Σταυράκη 15΄Γυριστό σουτ του Οικονόμου άουτ 40΄Καλό σουτ ο Νάκος, στην αγκαλιά του Πίτκα 48΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Οικονόμο με την κεφαλιά του Τσιανάκα να περνά δίπλα από την εστία του Σταυράκη 50΄Δοκάρι για τον Οικονόμο με τον Παλάσκα! 53΄Καλή στιγμή για τον Οικονόμο με την κεφαλιά του Μπανούση να περνά άουτ 78΄Καλό σουτ του Παπακ/νου πάνω από τα δοκάρια 86΄Μπανούσης το 1-0 για τους γηπεδούχους 90΄Μεγάλη απόκρουση ο Πίτκας στην κεφαλιά του Κατσίκη Οικονόμος Τσαριτσάνης (Γιώργος Καλτέκης):Πίτκας, Καραγιάννης, Πρικάκης(74΄ Πούτας), Οικονόμου, Τσιανάκας, Λέβναιτς, Μπανούσης, Νικούλης(64΄Κέρης), Παλάσκας, Κουλτσιάκης(46΄ Παπακων/νου), Παπαιωάννου. Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Σταυράκης, Ρούσσης, Νάκος(77΄ Θεράπος), Ιασωνίδης, Πουτακίδης, Θανέλας, Καταγής, Συμελίδης, Παπανίκου(57΄Κατσίκης), Καραγιαννίδης, Αχείμαστος.