Νέα ήττα για την Δόξα από τα Τρίκαλα.

Η Τρικαλινή ομάδα, επικράτησε με 72-60.   Στο πρώτο δεκάλεπτο η Δόξα «κοντράρισε» την Τρικαλινή ομάδα ως τα …μισά της πρώτης περιόδου με το σκορ να είναι ισόπαλο 10-10 αλλά η λήξη της περιόδου, βρήκε την Τρικαλινή ομάδα στο +10 και το σκορ στο 22-12.   Στο ίδιο τέμπο και η 2η περίοδος με την Τρικαλινή ομάδα να διατηρεί την διαφορά ασφαλείας και τελικά να την στέλνει στο +15 με το σκορ στο 43-28 με την λήξη του ημιχρόνου.   Η διαφορά πήγε στο +22 και το σκορ στο 60-38 με την λήξη της 3ης περιόδου.   Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα των Τρικάλων έκανε συντήρηση δυνάμεων και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία, να μαζέψουν την διαφορά στο +12 για το τελικό 72-60.   Τα δεκάλεπτα: 12-22, 28-43, 38-60, 60-72   Δόξα Λευκάδας (Ζαβιτσάνος): Ματενίδης 2, Πανάρας 8,Ναούμης 2, Μουρατίδης 4, Βαγενάς, Μανούσος 27, Ακτύπης 2, Μάρτζος 4, Κουκούνιας 2, Μάτιτς 9 (1) Τρίκαλα (Τζήμας): Λεπενιώτης 4, Τσιλούλης, Τριανταφύλλου 2, Γκιουλέκας 14 (3), Κατσαρές 7 (1), Τσούτσος 9 (3), Κακλαμάνος 16, Αγγελακόπουλος 3 (1), Πελίγκος, Χαρισμίδης 14 (10 ρ.), Φούντας 3 (1)   Όλα τα αποτελεσματα:   Α2 Ανδρών-20η Αγωνιστική   ΟΦΗ-Φιλαθλητικός 79-68 Δόξα Λευκάδας-Τρίκαλα 60-72 Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών 86-77 Κόροιβος Αμαλιάδας-Ν. Κηφισιά 76-71 Αγ. Παρασκευή-Ηράκλειο 74-69 Αρκαδικός-Λαύριο 81-73 Νίκη Βόλου-Παγκράτι 92-89   Επόμενη Αγωνιστική:    Παγκράτι-Δόξα Λευκάδας Τρίκαλα-Ερμής Λαγκαδά Ίκαροι Σερρών-Κόροιβος Αμαλιάδας Ηράκλειο-Νέα Κηφισιά Λαύριο-Νίκη Βόλου Φιλαθλητικός-Αρκαδικός Αγία Παρασκευή-Ο.Φ.Η.