Βαριά ήττα για τον Οδυσσέα Νυδριού, κακή η διαιτησία

Έγιναν τα πάντα στο σημερινό αγώνα στο Νυδρί ανάμεσα στον Οδυσσέα Νυδριού και  Θρίαμβος Λούρου.  Ένα παιχνίδι με πολλά ερωτήματα και εντάσεις, ως αποτέλεσμα μιας κακής διαιτησίας. Απογοητευμένη και η διοίκηση του Οδυσσέα Νυδριού με τους διαιτητές για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε ποτέ, πέναλτι που μάλλον θα επηρέαζε και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη…

Στο πρώτο ημίχρονο ο Οδυσσέας πάτησε καλά στο γήπεδο έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού. Με την πρώτη καλή ευκαιρία ο Μονόλιθος στο 32′ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Χουλιαρας υπέδειξε την άσπρη βούλα για χέρι στο 48′. Αμφίβολη φάση αλλά η απόφαση δεν άλλαξε.  Ο Νταλάκας εκτέλεσε και ισοφάρισε το ματς λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν παραπάνω ποιότητα κατοχής με καλές φάσεις αλλά στην καλύτερή τους στιγμή η ομάδα του Βλασσόπουλου χτύπησε στην αντεπίθεση με τον Χατζή ο οποίος με ένα δυνατό σουτ δεν έδωσε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα και έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 69′ .  Μετά το γκολ η φιλοξενούμενη ομάδα άρχισε να πιέζει παραπάνω με αποτέλεσμα να βρει το γκολ της ισοπαλίας στο 77′ με τον Χαλάστρα.

Το παιχνίδι πήρε άλλη νοοτροπία όταν στην περιοχή η μπάλα βρίσκει στο χέρι του αμυντικού του Θριαμβου Λούρου αλλά ο διαιτητής αφήνει το παιχνίδι να συνεχίσει. Πολλές η διαμαρτυρίες από μεριά της διοίκησης του Οδυσσέα Νυδριού για την φάση αυτή.  Στη συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα δεν είχε άλλες δυνάμεις και οι παίχτες του Βασιλειάδη έκαναν την απόλυτη ανατροπή σκοράροντας άλλα τρία γκολ . Το 2-3 το σημείωσε ο Σιδερης στο 84′ και αμέσως μετά ο Τζαφέρης το 2-4 με ένα φοβερό σουτ από 30 μέτρα στο 89′ λεπτό. Το τελικό σκορ 2-5 διαμόρφωσε  και πάλι ο Τζαφέρης στο 91′ με το δεύτερό προσωπικό του γκολ .

Διαιτητής: Χουλιαράς Δ.

Βοηθοί : Καούρης-Σίσκας

Οδυσσέας Νυδριού(Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Σκιαδάς, Μανωλίτσης, Μακρυμανώλης,Γεωργάκης, Καταγής( 67′ Ζάτσε), Σάντας, Βουλγαρίδης(60′ Χατζής), Κτενάς, Μουρεχίδης, Μονόλιθος( 77′ Ζουριδάκης), Σταυρου.

Θρίαμος Λούρου (Θωμάς Βασιλειάδης): Βαρελής, Παππάς, Μαργέτης, Μπάκας, Γόγολος(56′ Δήμας) , Γκολάκου, Ντόντης, Σίδερης, Νταλάκας(85′ Τζαφέρης), Κολιός(90′ Καρπούζος), Ζάκκας(76′ Χαλάστρας).