ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Τηλυκράτης-Σκουφάς Κομποτίου 0-0

Όλα ισόπαλα στο σημερινό ματς του Τηλυκράτη με αντίπαλο τον Σκουφά Κομποτίου. Είχε την ευκαιρία να κάνει ένα βήμα παραπάνω και να πάρει την νίκη ο πρωτοπόρος Τηλυκράτης αλλά δεν τα κατάφερε τελικά να φέρει σπίτι του τους 3 πολύτιμους βαθμούς. Ένα “Χ” που αφήνει την πίκρα στο στόμα και εμφανίζει  φόβο όσο αφορά την κούρσα για τον τίτλο. Με νίκη του Μακεδονικού τώρα ο Τηλυκράτης μοιράζει την πρώτη θέση και βάζει φωτιά από εδώ και το εξής στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Τηλυκρατης φάνηκε να μην βρίσκει τα πατήματά του και να παίξει την μπάλα κάτω όπως ξέρει ενώ οι αντίπαλοι συνέχεια έψαχναν την κόντρα επίθεση να βγουν και να απειλήσουν την γηπεδούχο ομάδα. Στο 41′ η πιο επικίνδυνη φάση με φάουλ πάνω στην γραμμή αλλά το θαύμα του τερματοφύλακα δεν επέτρεψε να μπει η μπάλα στα δίχτυα. Άλλη μια καλή ευκαιρία σημειώθηκε στο 45′ με χαμηλή σέντρα στα δεξιά και παρά λίγο το αυτογκόλ από τον αμυντικό του Κομποτιου.

Στο δεύτερο ημίχρονο προφανώς και ο Τηλυκράτης μπήκε με άλλη ψυχολογία ψάχνοντας το γκολ μέχρι την τελευταια στιγμή αλλά που τελικά δεν τα κατάφερε. Στα τελευταία λεπτά οι παίχτες του Τηλυκρατη πίεσαν πολύ ψηλά κινδυνεύοντας δυο φορές να δεχτούν γκολ από καλή οργανωμένη αντεπίθεση αλλά ο Καραγκούνης έσωσε την ομάδα από τα χειρότερα. Τελικό σκορ με ανέπαφες εστίες 0-0. Ο Τηλυκράτης πλέον πρέπει να βρει τα πατήματά του και να επιστρέψει στις νίκες για να διατηρήσει την πρώτη θέση, ήδη από την επόμενη αγωνιστική με τον Αστέρα Παραποτάμου.

Διαιτητής: Ματσούκας Μ.(Αιτ/νιας)

Βοηθοί: Κακατσίδης-Κουτρομάνος (Αιτ/νιας)

Τηληκράτης: Καραγκούνης , Τσέλα(86′ Γεωργάκης) , Καταγής Σ. ,Μπουρδουβμης(80′ Μπαλογιάννης) , Φέτσης, Πετράκος, Γκίκα(53′ Καββαδίας) , Κτενάς, Γραμματικόπουλος , Καταγής Γ. , Βασίλας(45′ Περιστέρης)

Σκουφάς Κομποτίου : Παπαχρήστος, Παπαγιάννης , Καλπακούλας(63΄Μπαλωμένος), Σχισμενος, Πετσας, Βερλεκης, Παππάς , Θεοδώρης(82΄Σταμούλης), Παρρας(45΄Τσακαλος), Μπαλαδήμας , Μπαφας