ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Τι γράφουν για τη Δόξα….

Gazetta.gr

Η Δόξα Λευκάδας (1-2) βρέθηκε στο +5 ένα λεπτό πριν τη λήξη, αλλά ο Έρικ Γκριν με 2/2 τρίποντα (νικητήριο 1” πριν το τέλος) έσωσε τον Ολυμπιακό (3-0) από το κάζο της χρονιάς και χάρισε τη νίκη με 94-95.

basketblog.gr

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε «σκούρα» απέναντι στη Δόξα Λευκάδας, επιστρέφοντας από μία «άβυσσο» όπου βρισκόταν εξαιτίας του «κρεσέντο» του Ουελς, χάρη στο… χέρι του Έρικ Γκριν. Ο Αμερικανός γκαρντ, ήταν εκείνος που χάρισε την νίκη στους «ερυθρολεύκους», με δύο τρίποντα στο τελευταίο λεπτό που ανέτρεψαν τη διαφορά των πέντε πόντων για τους Επτανησίους.

sport-fm.gr

Απίστευτο ματς στη Λευκάδα! Η Δόξα κρατούσε μία τεράστια νίκη στα χέρια της καθώς ήταν στο +5 (94-89), αλλά οι τρίποντες «βόμβες» του Έρικ Γκριν στο τέλος, χάρισαν (95-94) στον Ολυμπιακό το ροζ φύλλο!

sport24.gr

Σε ένα ματς με συναρπαστική εξέλιξη, ο Έρικ Γκριν με τρίποντο στο 1 δευτερόλεπτο πριν από τη λήξη του αγώνα έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό στο θρίλερ της Λευκάδας με 95-94. O  Έρικ Γκριν πήρε το όπλο του και υπέγραψε την απόδραση του Ολυμπιακού από τη Λευκάδα. Το 94-95 ήρθε από τα χέρια του Αμερικανού, ο οποίος ακριβώς ένα δευτερόλεπτο πριν από τη λήξη ευστόχησε σε τρίποντο και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Λίγο πριν είχε μείωσε και σε 94-92, κρατώντας ζωντανό τον Ολυμπιακό, που λίγο έλειψε να υποστεί ήττα σοκ από τη Δόξα.

sdna.gr

Ο τραγικός Ολυμπιακός έπαιξε με την… φωτιά για 39:59 στη Λευκάδα απέναντι στην εκπληκτική Δόξα, αλλά 1,2” για το φινάλε ο Ερικ Γκριν ευστόχησε σε τρίποντο και τον γλίτωσε από το κάζο της χρονιάς γράφοντας το 94-95. Oι πρωταθλητές Ελλάδας λίγο έλειψε να δεχθούν το… χαστούκι της χρονιάς, καθώς δεινοπάθησαν για να «λυγίσουν» τους νεοφώτιστους.