Στάθηκε καλά, άξιζε κάτι παραπάνω ο ΑΟ Καρυάς.

του Αλέξη Πανταζή

Μπορεί να γνώρισε την ήττα ο ΑΟ Καρυάς στο Λούρο με 2-1, όμως έδειξε πολλά για τη συνέχεια. Στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων, προηγήθηκε, έκανε παιγνίδι, δέχτηκε γκολ από φανερή ατυχία και σίγουρα το αποτέλεσμα τον αδικεί.

Σε ένα ματς που όπως όλοι συμφωνούν –γηπεδούχοι και φιλοξενούμενοι- αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο διαιτητής της συνάντησης, ο Θρίαμβος Λουρου κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του ΑΟ Καρυάς. Η ομάδα του τρελού προέδρου, Αργύρη Σάντα, αρχίζει να δείχνει τον πραγματικό της εαυτό μέσα στο γήπεδο και ένα είναι σίγουρο. Τα αποτελέσματα θα έρθουν.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο… προπονητής της ομάδας Σπύρος Θεράπος, με δυνατό σουτ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Αν και η Καρυά περιόρισε αρκετά τους επιθετικούς του Θρίαμβου Λούρου μην αφήνοντάς τους να μπουν στα καρέ του Αραβανή και να απειλήσουν, δέχτηκε το γκολ από στημένη φάση. Στο 26΄ ο Ναστούλης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε στο τείχος αλλάζοντας πορεία και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Αραβανή για το 1-1.

Ισορροπημένο παιγνίδι στο πρώτο μέρος με την ομάδα του Λούρου να αρχίζει να ανεβαίνει στα τέλη του ημιχρόνου. Για να συνεχίσει στο δεύτερο μέρος, όπου και αναζήτησε το γκολ της νίκης χωρίς όμως να έχει καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια. Από την άλλη, ο ΑΟ Καρυάς έδωσε χώρους και προσπάθησε να χτυπήσει στην αντεπίθεση χωρίς όμως να καταφέρει το καίριο πλήγμα στον αντίπαλο.

Οι ελπίδες για θετικό αποτέλεσμα χάθηκαν προς το τέλος του αγώνα, όταν οι του Λούρου κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα, με τον Σάκκο να δίνει έτοιμο γκολ στον Ζάκα και αυτός να μην δυσκολεύεται να πλασάρει τον Αραβανή.

Διατητής: Τριανταφύλλου      Βοηθοί: Μπάκος – Πάτσης

Θρίαμβος Λούρου: Λώλης, Σάκκος, Πάνου, Νίκου, Λιόντος (60΄ Σακκάς, 75΄λ.τρ.Αθανασόπουλος), Τζιάκος Γ. (15΄Μπόμπορης), Λέτσος, Ναστούλης, Ζάχος, Ράπτης, Ζάκκας.

ΑΟ Καρυάς: Αραβανής, Θεράπος, Γούλας, Κερασοβ ίτης, Γεωργάκης, Βλάχος, Βενέτης (51’Ηλιόπουλος), Νταλιάρδας, Σταύρου, Παππάς (35΄Χαλκιόπουλος), Σκέμπι.