Σε υψηλές στροφές τα “πιτσιρίκια” του Γυμναστικού Συλλόγου

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λευκάδας μας ενημερώνει:

Το Σάββατο 30/03/2019 ο σύλλογος ΑΣ ΑΡΤΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ηπείρου σε συνεργασία με την ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Ηπείρου διοργάνωσαν αγώνες στίβου για τις κατηγορίες Κ12, Κ14 και Κ16 ΣΤΟ Δημοτικό Στάδιο Άρτας.

Στην καινούργια αυτή προσπάθεια που ξεκινάει ο συγκεκριμένος σύλλογος, έλαβαν μέρος 12 σωματεία με 400 περίπου αθλητές και φυσικά δεν θα μπορούσαμε να λείπουμε, αφού πάντα βοηθάμε με συμμετοχές και οτι άλλο χρειαστεί, ειδικά σε αγώνες που γίνονται στην περιοχή μας.

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λευκάδας συμμετείχε με 20 αθλητές και αθλήτριες οι οποίοι  τα πήγαν εξαιρετικά, αφού κατέκτησαν 10 μετάλλια αλλά και πολλά παιδιά πλασαρίστηκαν κοντά στις πρώτες θέσεις. Αναλυτικότερα:

• Η Βασιλική Λογοθέτη στα 60μ Κ14 με χρόνο 8’’59
  • Η Θεοδοσία Σταματέλου στη σφαιροβολία Κ14 με βολή στα 7,16μ.

Από τα υπόλοιπα παιδιά ξεχώρισαν ο Σπύρος Πολίτης που κατέλαβε την 4η θέση στο μήκος Κ14 καθώς και ο Γιάννης Ιωακειμίδης που κατέλαβε την 6η θέση, ο Μιχάλης Μάκος στα 60μ Κ14 που τερμάτισε 4ος και ο Ηλίας Δρουκόπουλος που ήταν 6ος στο ίδιο αγώνισμα, ο Φοίβος Γεωργάκης που κατετάγη 4ος στη σφαιροβολία Κ14 και η 7η θέση της Αθανασίας Παπαδήμα στα 50μ Κ12 (2η στην ηλικία της σε σύνολο 49 αθλητριών).

Ευχαριστούμε τους διοργανωτές για την φιλοξενία και την άψογη διοργάνωση.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τους αθλητές/τριες του Γυμναστικού είναι το Σάββατο 06/04/2019 στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων «Ζωσιμάδες» όπου θα διεξαχθεί το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18 (Παίδων-Κορασίδων).