ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Περίπατος για Πανλευκάδιο

Σε έναν υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε η αναμέτρηση με τον ΠΕΑΣ Κατούνας για τον Πανλευκάδιο, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν να δυσκολεύονται και πολύ για την επικράτηση, με το ημίχρονο να βρίσκει τους Ταύρους μπροστά με 0-5 και το κοντέρ στη λήξη να γράφει 0-7.

Ο Πανλευκάδιος άνοιξε νωρίς το σκορ, στο 15ο λεπτό, με τον Χασακή να βγάζει όμορφη σέντρα από δεξιά και τον Κούση να βρίσκεται στην περιοχή πιάνοντας κοντινή κεφαλιά για το 0-1.

Λίγο μετά στο 23′ ο πρώτος σκόρερ του Πανλευκάδιου Αλέξανδρος Κολοβός σημείωσε το 0-2 με κοντινό πλασέ, έπειτα από πάσα του Τσελάι. Το 0-3 δεν άργησε να έρθει, μιας και στο 30′ ο Τριάντος σέντραρε, ο Κοκόλης ΧΖ τσίμπησε τη μπάλα μπροστά από τον τερματοφύλακα στέλνοντάς τη στα δίχτυα.

Μέχρι το ημίχρονο ο Πανλευκάδιος πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους Κούση και Κολοβό να βρίσκουν και πάλι δίχτυα. Στο 36′ ο Κούσης με τακουνάκι έπειτα από σέντρα του Τσελάι έκανε το 0-4, ενώ λίγο μετά στο 41′ ο Κολοβός έκανε το 0-5.

Στην επανάληψη ο περίπατος συνεχίστηκε με τους φιλοξενούμενους να στοχεύουν τα δοκάρια σε δυο περιπτώσεις, με Κολοβό και Σπανό, ενώ το σκορ άρχισε να παίρνει μεγάλες διαστάσεις στο 53′ όταν ο Κόκαλης πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του Πανλευκάδιου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σπανού και πλασέ στο πρώτο δοκάριτου Κόκαλη.

Το τελικό 0-7 έγραψε ο Μπαλή στο 70′ όταν έπιασε κεφαλιά στην περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ και πάλι του Σπανού, στέλνοντας τη μπάλα να αναπαυθεί για έβδομη και τελευταία φορά στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.