Παραμένει στην κορυφή ο ΑΟ Αγίου Πέτρου

Συνεχίζει ακάθεκτος προς τον τίτλο ο ΑΟ Αγίου Πέτρου, καθώς πήρε τη νίκη εντός έδρας με αντίπαλο τους Ίωνες Αγίου Νικολάου και με σκορ 2-1.

Μέτρια αναμέτρηση με χαρακτηριστικό το παιγνίδι κέντρου και την έλλειψη έμπνευσης από τους επιθετικούς των δύο ομάδων, που παρ’ όλα αυτά πέτυχαν συνολικά τρία γκολ αποζημιώνοντας τους φιλάθλους που παρευρέθηκαν στο γήπεδο του Αγίου Πέτρου.

Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο πρώτο μέρος, έθεσαν γερά θεμέλια για τη νίκη, παρότι δέχθηκαν γκολ στην επανάληψη.

Γκολ από τα αποδυτήρια για τον Άγιο Πέτρο μιας και το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό, όταν ο Παπάς από θέση δεξιά σούταρε στέλνοντας τη μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενουμένων.

Το 2-0 έγινε στο 30′ όταν ο Γαζής σέντραρε και ο Αργυρός που βρέθηκε στην περιοχή, έκανε την κεφαλιά νικώντας τον Σίμο.

Οι Ίωνες μπήκαν δυνατά στην επανάληψη, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, καθώς μείωσαν μόλις στο 49′ με τον Στράτο Σπανό, ο οποίος βρέθηκε στην περιοχή των γηπεδούχων και με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κυριακίδη, έκανε το 2-1. Σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι τη λήξη.

Διαιτητής: Σπυράκος   Βοηθοί: Μαυροκέφαλου – Ζώτος