Πανλευκάδιος – Εθνικός Φιλιππιάδας 1-2 (φώτο)

Πικρή ήττα για τον Πανλευκάδιο στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Εθνικό Φιλιππιάδας που διεξήχθη στο γήπεδο των Σφακιωτών. Ήττα που βγάζει πολλά προβλήματα στην μεσαία γραμμή για την ομάδα του Κατηφόρη, η ομάδα δυσκολεύεται  κυρίως στην δημιουργία του παιχνιδιού. Αξίζει να σημειωθεί και ο τραυματισμός του Κοκόλη στο ζέσταμα  και του Φλούδα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενη είχαν τον έλεγχο του κέντρου με αποτέλεσμα να μην αφήνουν περιθώρια στον Πανλευκάδιο να κάνει το παιχνίδι του.  Το 1-0 έγινε από τον Μήτσος στο 38′  από την άσπρη βούλα έπειτα από χέρι .

Στο δεύτερο μέρος ο Πανλευκάδιος παρά το γκολ που είχε δεχθεί και το κακό παιχνίδι, μπήκε δυναμικά και πίεζε τον αντίπαλο χάνοντας και μερικές καλές ευκαιρίες . Η τιμωρία ήρθε στην καλύτερη στιγμή όταν από πλάγιο και γέμισμα στην περιοχή ο Τσίφος βρέθηκε ολομόναχος έπειτα από μπέρδεμα των αμυντικών του Πανλευκάδιου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0 στο 68′ . Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Πανλευκάδιος κατάφερε να κερδίσει πέναλτι . Πολλές διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Εθνικού για οφσάιντ, αλλά οφσάιντ δεν υπήρχε και  η απόφαση δεν αλλάζει. Εκτελεί ο Κούτσικος και 1-2 στο 81′ . Αμέσως μετά ένα γέμισμα στην περιοχή της φιλοξενούμενης ομάδας φέρνει σε δύσκολη θέση τον Μολώνη , φωνάζουν οι παίχτες του Πανλευκάδιου για γκολ αφού η μπάλα φάνηκε να περνάει την γραμμή αλλά ο διαιτητής συνεχίζει το παιχνίδι.

Διαιτητής: Καλογέρης
Βοηθοί: Φραγκούλης-Πάτσης

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Λιάσκος, Κατωπόδης (46΄Κοκόλης), Τουργέλης (62΄ Γαζής), Τσιάβος, Χριστοδούλου, Φλούδας (41΄Θειακός), Κούτσικος, Θεοχάρης (67΄Κολάγκι), Κολοβός, Ορφανός, Καρελής.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Ανδριανός Παπαδήμας): Μολώνης, Λύτος (61΄ Ντανάι), Χρήστου, Κακάβας, Δερβίλης, Δημητριάδης, Τσιάπη (90΄Στούπας), Ξυλογιάννης, Μήτσος , Νίκου, Τσίρος.

Φώτο: Ρ. Εμιλιάνο

Απαγορεύεται χωρίς την προηγούμενη έγγραφη άδειά του intime.gr η οποιαδήποτε χρήση, εκμετάλλευση, δημοσίευση, αναδημοσίευση, των φωτογραφιών.