ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Παναθηναϊκός – ΝΙΚΗ Λευκάδας 54-38

Την ήττα γνώρισε η NIKH με σκορ 54-38 κόντρα στον Παναθηναϊκό στο Κλειστό Γυμναστήριο «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 32-23. Η Νίκη όμως, στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε την αντεπίθεσή της και στο 30′ είχε μειώσει σε 39-36. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, τα κορίτσια δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις στην επίθεση, ο Παναθηναϊκός ανέβασε και πάλι στροφές, με ένα σερί 11-0 έκανε το 50-36 στο 36′ και τελικά έφτασε στη νίκη με 54-38.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 32-23, 39-36, 54-38

Παναθηναϊκός (Πρέκας) : Κασδαγλή, Μούλη 8, Στούπα, Σμιθ 11, Καλαμπάκου, Πράπα, Σλούκα, Διέλα 13, Έιβερι, Εζετζά-Τσινάσα 2, Χάμπτον 20

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας) : Χαιριστανίδου, Τελίδου 2, Καμπουράκη 2, Μπράουν 18, Γούναρη 7, Ψυχογιού 3, Παπαδοπούλου, Στάρα 5, Δεληγιάννη 1