Ο Καταγής δίνει την πολύτιμη νίκη στον Τηλυκράτη

Ο Γιώργος Καταγής ήταν ο χρυσός σκόρερ του Τηλυκράτη στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 κόντρα στον Θρίαμβο Σερβιανών.

Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν έδειξαν κάτι ιδιαίτερο με τους φιλοξενούμενους να έχουν την εδαφική υπεροχή, αλλά εκτός του πέναλτι δεν απείλησαν ιδιαίτερα τον Αρχοντάκη.

Ο  Τηλυκράτης άνοιξε  το σκορ στο 15’ όταν ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι στην ανατροπή του Γεωργούση από τον Βραχνό, το εκτέλεσε ο Καταγής Γ. στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Αρχοντάκη.

Στο 19’ σουτ του Γεωργούση μπλόκαρε τη μπάλα ο Αρχοντάκης.

Στο δεύτερο μέρος ο Θρίαμβος ήταν αυτός που είχε την υπεροχή, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες που είχε κυρίως με τον Μπλέτσα δεν κατάφερε να ισοφαρίσει κάτι που δικαιούταν με βάση την εικόνα του στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 49’ ο Διαμαντόπουλος έκανε τη σέντρα η μπάλα με την βοήθεια του αέρα πήγαινε στα δίχτυα όμως ο Συνοδινός κατάφερε και απέκρουσε σωτήρια.

Ο Μπλέτσας στο 58’ δεν μπόρεσε να κάνει την κεφαλιά από καλή θέση.

Στο 78’ ο Μπλέτσας έκανε το γυριστό με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

Την ίδια τύχη είχε και στο 87΄ το σουτ του ίδιου παίκτη.

Ο Τηλυκράτης ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα στο 90’ ο Γεωργούσης.

Διαιτησία: Λεωνίδας Σ. (Μάνασης-Λεωδίνας Κ.) Τρικάλων

Θρίαμβος Σερβιανών: Αρχοντάκης, Μπάλλας (80’ Μουζακίτης), Πάκος, Πολυχρόνης, Βραχνός, Τσουμάνης (63’ Κωσταμένας), Τσιαφίτσας, Μούτσιος (90’ Κτενάς), Μπλέτσας, Ηλίας, Διαμαντόπουλος.

Τηλυκράτης Λευκάδας: Συνοδινός, Τσελάι (77’ Μπάλι), Καταγής Σ., Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Τόσκα, Γιωργάκης, Γεωργούσης, Καταγής Γ., Μπαλογιάννης (60’ Βασίλας-93’ λ.τρ. Χριστόφ).