Νικητής ο Πανλευκάδιος κόντρα στον ΑΟ Καρυάς

Νικητής ο Πανλευκάδιος κόντρα στον ΑΟ Καρυάς μέσα σε βαρύ κλίμα που στο τέλος έφερε εντάσεις ανάμεσα σε παίχτες και των ανθρώπων των δυο ομάδων.

Πρωταγωνιστής  του πρώτου ημιχρόνου ο Ορφανός  που με φοβερό σουτ από 25 μέτρα έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του τέρματος και έκανε το 1-0 στο 17 ‘ . Ευκαιρία για γκολ για τον Πανλευκάδιο έπειτα από καλή κάθετη πάσα του Κοκόλη για τον Κολοβό που πατάει περιοχή σε καλή θέση να σκοράρει αλλά ο Καταγής κατάφερε να τον νικήσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Καρυάς μπήκε πιο αγριεμένη και κατάφερε να φέρει την ισοφάριση πιάνοντας στον ύπνο την ομάδα του Κατηφόρη με ανάποδη κεφαλιά του Καλογερή στο 56′ έπειτα από πλάγιο . Μετά το γκολ η Καρυά πήρε ψυχολογία και ο Πανλευκάδιος είχε χάσει την συγκέντρωση αλλά μια φοβερή συνεργασία του Καρέλη με τον Φλούδα έβγαλε τον τελευταίο μόνος του στην μεγάλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-1 υπέρ του Πανλευκάδιου στο 77’.  Μετά το γκολ υπήρχε μεγάλος εκνευρισμός στον αγωνιστικό χώρο με πολλά νεύρα ανάμεσα στους παίχτες αλλά και στις κερκίδες. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν το πιο ωραίο με πολλές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές αλλά δεν άλλαξε κάτι και το τελικό σκορ παρέμεινε στο 2-1.

Διαιτητής :Καλογέρης Θ.

Βοηθοί: Αναγνωστάκης-Πάσχος

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Λιάσκος, Κολάγκι, Γαζής(68′ Κούτσικος), Τσιάβος, Φλούδας, Κοκόλης, Κολοβός, Καρέλης(90′ Θεοχάρης), Ορφανός(64′ Θειακός), Αργυρός(57′ Τουργέλης ).

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Θεράπος, Παπακωνσταντής, Ρεκατσίνας, Χαλκιόπουλος,Βλάχος Α. (81′ Βλάχος Σ.),Σκέμπι(Αποβλήθηκε ), Κρητικός(66′ Μοράλες), Κτενάς, Καλογερής, Παπακυριαζής(62′ Καββαδάς).