Νικητής ο Οδυσσέας Νυδριού στο ντέρμπι με τον ΑΟ Καρυάς

Με νικητή τον Οδυσσέα Νυδριού έληξε το ντέρμπι της Λευκάδας για  την  13η αγωνιστική. Η ομάδα του Νυδριού έδειξε ότι ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και κατάφερε να βγει νικηφόρα με τελικό σκορ 1-2 που της έδωσε την τέταρτη θέση στην βαθμολογία.

Στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου οι παίχτες του Άρη Φερεντίνου  ξεκίνησαν καλά πιέζοντας τον αντίπαλο αλλά στην καλύτερη στιγμή τους στο 28′ ο Βουλγαρίδης με μια βαθιά σέντρα στην περιοχή βρήκε τον Χατζή ο οποίος με κεφαλιά έβαλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Μετά το γκολ που δέχθηκε η ομάδα της Καρυάς δεν μπορούσε να αντιδράσει και το ημίχρονο έληξε με τους φιλοξενούμενος να προηγούνται.

Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων για ένα γρήγορο γκολ στο δεύτερο μέρος ο Ζάτσε με ένα φοβερό σουτ από 30 μέτρα σημείωσε το 0-2 για τον Οδυσσέα στο 75′ λεπτό . Ο ΑΟ Καρυάς μείωσε με τον Σκέμπι στο 87′ για το 1-2 αλλά τίποτα δεν άλλαξε και η Καρυά γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Ο Οδυσσέας Νυδριού από την άλλη φαίνεται να έχει βρει ένα κάλο ρυθμό σημειώνοντας άλλη μια νίκη .

Διαιτητής: Γιώργος Ρούσος

Βοηθοί: Κατσαμπίρης-Ράπτης

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Παπακυριαζής, Παπακωνσταντής(65′ Μπείνας), Ρεκατσίνας, Χαλκιόπουλος, Κτενάς, Καλογερής Τ. , Θεράπος(79′ Παπάς), Σκέμπι, Καλογερής Στ.(50′ Κρητικός), Μοράλεζ(65′ Γούλας).

Οδυσσέας Νυδριού (Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Σκιαδάς, Μανωλίτσης , Μακρυμανώλης, Καταγής, Γεωργάκης, Βουλγαρίδης(90′ Πολίτης), Κτένας(62′ Μονόλιθος), Μουρεχίδης, Ζάτσε(85′ Τσούτσης), Χατζής(70′ Θειακός), Σταύρου.