Νίκη Οδυσσέα στο ντέρμπι ανόδου

Το πρώτο βήμα έκανε ο Οδυσσέας στον αγώνα που κάνει για την επιστροφή του στην πρώτη κατηγορία της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, καθώς επικράτησε με 1-0 του Αυγερινού Μαραντοχωρίου και πλέον θέλει ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα για να επιτύχει τον στόχο του, στον επαναληπτικό αγώνα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Σάββας Γαζής, όταν εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο σέντρα του Μπελεγρίνου και πλάσαρε τον Φατούρο, στο 27′ βάζοντας έτσι τα θεμέλια για την άνοδο

Οι δύο ομάδες είχαν μεγάλες ευκαιρίες στην επανάληψη τόσο με τον Θεριανό σε κενή εστία από πλευράς φιλοξενούμενων, όσο και με τον Γαζή Ι. στο 90΄ λεπτό οι γηπεδούχοι.

Οδυσσέας Νυδριού (Βάνας)
Πέτκοφ, Κυριακίδης Β, Κοντογιάννης, Γαζής, Μπελεγρίνος, Ταξιαρχιώτης, Ζουριδάκης(Σταμούλης), Χρυσοβιτσάνος, Γαζής Σ(Κυριακίδης Κ.), Μπελεγρίνος, Βερύκιος(Κομινάτος).

Αυγερινός Μαραντοχωρίου (Αργυρός)
Φατούρος, Παπαδήμας, Αργυρός, Πολίτης, Κούτσικος(Θεριανός), Στραγαλινός(Σκληρός), Παξινός, Σκλαβενίτης, Δρακονταειδής, Παληογιάννης, Αντύπας(Μαυροκέφαλος).

Η άνοδος θα παιχτεί στην ρεβάνς που θα γίνει την επόμενη Κυριακή 24/4 και ώρα 17.00μμ στο γήπεδο του Σύβρου, όπου χρησιμοποιεί στον δεύτερο γύρο ο Αυγερινός Μαραντοχωρίου.