Νίκη για Σφακιώτες στην πρεμιέρα της Β’

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Πάνου Πολίτη όπου πήρε τη νίκη σχετικά εύκολα απέναντι στη Σαμψούντα.  Οι Σφακιώτες κατάφεραν να καθαρίσουν το ματς από το πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 4-1. Αν και είχαν την ευκαιρία να αυξήσουν κι άλλο τον συντελεστή του σκορ στο δεύτερο μέρος δεν στάθηκαν τυχεροί και η ομάδα της Σαμψούντας μείωσε στο τελικό 4-2 δέκα λεπτά πριν το τέλος.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 6′ ο Λάζαρης και ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της ομάδας στο 16′

Η Σαμψούντα μείωσε σε 2-1 στα μισά του ημιχρόνου, αλλά οι γηπεδούχοι ανέβασαν και πάλι τη διαφορά κάνοντας το 3-1 στο 30′ με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κτενά. Δεύτερο γκολ για τον Κτενά στο 42′ για το 4-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν σε σχέση με το πρώτο παραγωγικότατο 45λεπτο, είχαν όμως τις ευκαιρίες για 5ο γκολ, κάτι που τελικά δεν ήρθε. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-2 στο 80′ σκορ που έμελλε να είναι και τελικό.