Νίκη εντός έδρας για τον Τηλυκράτη (ΦΩΤΟ)

????????????????????????????????????

Γκολ και θέαμα χάρισε στον κοινό του ο Τυληκράτης στην σημερινή αναμέτρηση κόντρα στον  Αστέρα Παραποτάμου με τους γηπεδούχους να κυριαρχήσουν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Πρώτη ευκαιρία στο ματς είναι για τον Τυληκράτη στο 10′ λεπτό με ένα επικίνδυνο σουτ  από μακριά . Έπειτα από 3′ λεπτά η εκτέλεση φάουλ με τον Φέτση να κάνει ωραία σέντρα στην περιοχή και τον Ιασωνίδη να παίρνει μια καταπληκτική ανάποδη κεφαλιά σκοράροντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. Μετάτο γκολ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν τον αντίπαλο δημιουργώντας καλή ευκαιρία στο 38′ από απευθείας φάουλ από τα δεξιά  αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε βγάζοντας την μπάλα σε κόρνερ. Δυο λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ήρθε ίσως η πιο καθαρή φάση του αγώνα υπέρ του Τυληκρατη με τον Γκίκα να υποδέχεται την μπάλα στην περιοχή και να κάνει  καλό σουτ αλλά ο τερματοφύλακας με φανταστική επέμβαση κράτησε το 1-0 για το πρώτο  ημίχρονο. Στην έναρξη του δεύτερου μέρος η ομάδα του Αστέρα έγινε επικίνδυνη με ένα γέμισμα στην περιοχή των αντιπάλων με τον Πετράκο να κάνει κεφαλιά προς τα πίσω γλιτώνοντας το αυτογκόλ. Από αυτό το σημείο και μετά η ομάδα του Τυληκράτη ήταν κυρίαρχη του αγώνα δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες στο τέρμα του αντιπάλου ώσπου  ο Φέτσης στο 51΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με καταπληκτικό σουτ από μακριά . Μια νίκη που δίνει σημαντική  ψυχολογία στην ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά  όπου μετά από 5 αγωνιστικές ανεβαίνει στην 2 θεση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βρεττός, Βασίλας, Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος (76′ Κτενάς), Περιστέρης (52′ Γ. Καταγής), Φέτσης, Γραμματικόπουλος (80′ Γεωργάκης), Γκίκα, Καλογέρης (69′ Μπαλογιάννης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΥ (Σ. Σωτηρίου): Πάντος, Σουλιώτης (70′ Κάσο), Πανταζής, Α. Μήτσελος, Σ. Μήτσελος, Μπάρκας, Γιαννάκος, Παπανδρέου (62′ Καλέσης), Γκόλιας (81′ Παπαδόπουλος), Γιάκης (62′ Νάκος), Διαμάντης

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Σούζας (Αιτωλοακαρνανίας)