Νίκη με ανατροπή ο Τηλυκράτης Λευκάδας, 2-1 την Δόξα Κρανούλας

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας συνέχισε την πολύ καλή πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στο «Πλάτων Γρηγόρης» της Δόξας Κρανούλας 2-1 με ανατροπή, για την 14η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.

Η Δόξα Κρανούλας ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και βρέθηκε να είναι μπροστά στο σκορ μόλις στο 6′ με τον νεοαποκτηθέντα Σταύρο Παπαγεωργίου ο οποίος βρέθηκε μετά από μπαλιά του Παρχαρίδη μέσα στην περιοχή και με σουτ έκανε το 0-1.

Ο Τηλυκράτης μετά την ψυχρολουσία άρχισε να κερδίζει μέτρα μέσα στον αγωνιστικό χώρο και στο 19′ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 1-1 όταν ο Περιστέρης έκανε τη σέντρα, ο Καταγής έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 39′ με τον Γκίκα μέσα από την περιοχή να πλασάρει τον Αρχοντάκη και να κάνει το 1-1.

Ο Τηλυκράτης έφτασε στην ολική ανατροπή του σκορ πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 44′ ο Παναγιωτόπουλος έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς της Δόξας και κατέληξε στα δίχτυα του Αρχοντάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε κάτι αξιόλογο με τον Τηλυκράτη να έχει τον έλεγχο του αγώνα, να παγώνει το παιχνίδι όπου πρέπει και να μην απειλεί, αλλά ούτε απειλήθηκε από την Κρανούλα.

Διαιτητής: Κλαδάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Βασιλόπουλος-Ζούλης (Αχαΐας)

Τηλυκράτης Λευκάδας: Καραγκούνης, Καταγής Σ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος, Περιστέρης (67′ Μπαλογιάννης), Κτενάς, Γραμματικόπουλος (82′ Γεωργάκης), Γκίακ, Καλογέρης (84′ Βρετός), Φέτσης.

Δόξα Κρανούλας: Αρχοντάκης, Ζδράβος, Πάσχος, Τσουλιάης, Νάσιος, Τσιέπας (76′ Ριστάνης), Τσουμάνης (27′ Μιχάλης), Νούγιας (46′ Παράσχης), Παπαγεωργίου (46′ Σαββίδης), Παρχαρίδης, Μαρμούτας.