ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Οδυσσέα Νυδριού

Τη νίκη και τους τρεις βαθμούς πήρε ο Οδυσσέας Νυδριού σε εντός έδρας παιχνίδι για την 21η αγωνιστική εναντίον του Κεραυνού Θεπσρωτικού, ανατρέπωντας το εις βάρους του σκορ 1-2, του α΄ ημιχρόνου σε 3-2.

Μόλις στο 10 λεπτό, ο Ζάτσε με δυνατό πλασέ ύστερα από κόντρα της μπάλας στο Χατζή, έκανε το 1-0, όμως 5 λεπτά αδράνειας των γηπεδούχων έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν με το Μπότσαρη σε 1-1 στο 25΄ και στο 28΄ ο Φέκκας έκαν το 1-2 από την άσπρη βούλα, ένα πέναλτυ που κέρδισε ο Τουλκερίδης από τον Καταγή Λάμπρο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν γρήγορα, καθώς στο 50΄ ο Κτενάς εκτέλεσε όμορφα ένα φάουλ και ο Ζάτσε πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και έκανε το 2-2. Ενώ, η ανατροπή ολοκληρώθηκε με τον σκόρερ να δίνει ωραία ασίστ στον Γαζή Ιωάννη που είχε περάσει σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο και με πλασέ έκανε το τελικό 3-2.

Αξίζει να αναφέρουμε οτι οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη είχαν 1-2 καλές στιγμές που θα μπορύσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω, κυρίως με τον Μπότσαρη.

Κεραυνός θεσπρωτικού: Μήτσιος, Μαλέσκος, Τζιάκος, Ντάφλος, Παπαδήμας, Πανούσης(60΄ Σιουμάλας), Ρακόπουλος, Μπότσαρης, Σάκκος(90΄ Τσιοτσος), Τουλκερίδης, Φέκκας(85΄ Παπαρούνης)

Οδυσσέας Νυδριού: Καρδάνης, Μακρυμανωλάκςη, Θειακός, καταγής, Γεωργάκης, Βουλγαρίδης, Κτενάς(77΄ Ναζεράι), Μουρεχίδης(69΄ Γαζής), Μονόλιθος(90΄ Ζουριδάκης), Ζάτσε, Χατζής(90΄ Βάσσης)

Πηγή: lefkadasportnews.gr