«Με το δεξί» στα play off ο Αυγερινός Μαραντοχωρίου

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα play off, ο Αυγερινός Μαραντοχωρίου, αφού πέρασε νικηφόρα από την Αχερουσία, με σκορ 4-3 κόντρα στην τοπική Αναγέννηση, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια για τον Αυγερινό Μαραντοχωρίου και ολοκληρώθηκε με δύο γκολ στο φινάλε για την ομάδα του Νίκου Αργυρού και ένα για την Αναγέννηση Αχερουσίας.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε ο Αυγερινός Μαραντοχωρίου καθώς ο Άρης Παληογιάννης στο 2΄ με κεφαλιά νίκησε τον Τζίμα.

Στο 19΄ η Αναγέννηση Αχερουσίας έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Στάϊκος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φατούρου.

Άμεση ήταν η απάντηση του Μαραντοχωρίου αφού μετά από ένα λεπτό ο Κούτσικος με σουτ έκανε το 1-2.

Στο 45΄ ο Μπακία Αμ. με σουτ ισοφάριση για την ομάδα της Αναγέννησης, και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 86΄ ο Κούτσικος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι έκανε το 2-3, και στο 88΄ ο ίδιος παίκτης με σουτ έκανε το 2-4.

Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια η ομάδα της Αναγέννησης Αχερουσίας ήταν μειώσει το σκορ σε 3-4 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Ζιώγας Βοηθοί: Τσόγκας-Σφονδύλη