Κρανούλα-Πανλευκάδιος 2-0

Την παραμονή της στη Γ’ Εθνική κατηγορία εξασφάλισε η Δόξα Κρανούλας δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος επικρατώντας 2-0 του Πανλευκάδιου την ίδια ώρα που η Λευκίμμη κέρδισε 1-0 τον Εθνικό Φιλιππιάδας με τη διαφορά μεταξύ Κρανούλας και Φιλιππάδας να πηγαίνει στους επτά βαθμούς.

Η Κρανούλα ήθελε το ματς και αυτό το έδειξε από την αρχή μπαίνοντας φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο πέτυχε δύο γκολ και έχασε ευκαιρίες να ανεβάσει και άλλο τον δείκτη του σκορ.

Μόλις στο 5΄η πρώτη καλή ευκαιρία για την Κρανούλα με τον Νούγια να κάνει το σουτ και την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Καραπιπέρη.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 9’ με τον Τσουλιάη να εκτελεί πλάγιο, η μπάλα έφτασε στον Σκανδάλη και αυτός με σουτ την έστειλε στα δίχτυα του Καραπιπέρη κάνοντας έτσι το 1-0.

Η υπεροχή της Δόξας συνεχίστηκε και στο 17’ ο Ζδράβος έκανε το σουτ με τον Καραπιπέρη να αποκρούει τη μπάλα.

Νέα ευκαιρία για την Κρανούλα στο 25’ με τον Νάκο να κάνει το σουτ και τον Καραπιπέρη να αποκρούει τη μπάλα.

Στο 30’ η Κρανούλα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Νάκου από τον Βλάχο, το εκτέλεσε ο Νάσιος κάνοντας το 2-0.

Ευκαιρία για την Κρανούλα στο 35΄ με τον Νούγια από καλή θέση να κάνει το σουτ και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον Πανλευκάδιο να έχει την ευκαιρία να μειώσει στο σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα κερδίζοντας πέναλτι (χέρι Μιχάλη), το εκτέλεσε ο Πέρεζ όμως ο Βλάχος απέκρουσε τη μπάλα.

Κρανούλα: Βλάχος, Ζδράβος, Φίλιος, Τσουλιάης, Νάσιος (79’ Καραφλιάς), Μιχάλης, Τσουμάνης, Σκανδάλης, Νούγιας (70’ Παρχαρίδης), Νάκος (87’ Ρίζος), Μαρμούτας.

Πανλευκάδιος: Καραπιπέρης, Κοκκόλης, Ιωακειμίδης (53’ Καραλής), Βλάχος, Καρράς, Φλούδας, Δημητρίου, Κολοβός, Μουρεχίδης (68’ Πέρεζ), Γκανάρας (78’ Γρίβας), Κατσόλι (74’ Κτενάς).