Ήττα 0-2 για τον Πανλευκάδιο

????????????????????????????????????

Η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη ηττήθηκε, μέσα στην Λευκάδα, από τον Μακεδονικό Φούφα.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με σκοπό να πιέσουν ψηλά και να αναγκάσουν σε λάθος τους αντιπάλους τους και τα κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό αφού τους βγήκε αυτό το στυλ παιχνιδιού, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μην μπορούν να πλησιάσουν τα καρέ του Παπαδόπουλου.

Μάλιστα οι παίχτες του Γιάννη Κερλίδη, ήταν και αποτελεσματικοί, αφού στις 3-4 ευκαιρίες του πρώτου μέρους που δημιούργησαν, οι δύο έγιναν γκολ στο 16΄ με ωραίο πλασέ του Ματούλα και στο 37΄ με σουτ του Τοπάλη, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών του Πανλευκάδιου. Ενώ, ενδιάμεσα είχα και δοκάρι με τον Γκελοσάι. Αντίθετα, ο Πανλευκάδιος, σε όλο το πρώτο 45λεπτο το μόνο καλό που είχε να δείξει, ήταν ένα σουτ του Τσελάι που έφυγε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, οι παίχτες του Μακεδονικού Φούφα συνέχισαν στο ίδιο πλάνο παιχνιδιού, χωρίς όμως να δημιουργήσουν την μεγάλη ευκαιρία. Στο αντίποδα, οι παίχτες του Πανλευκάδιου, με την είσοδο του Αργυρού, πήραν μέτρα στο γήπεδο και πίεσα μέχρι το τέλος, για το γκολ που θα τους ξαναέβαζε στην διεκδίκηση του παιχνιδιού. Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε και έτσι οι γηπεδούχοι έφυγαν ηττημένοι από το γήπεδο. Αντίθετα, ο Μακεδονικός Φούφα, είναι στην κορυφή της βαθμολογίας, παρέα με την ΑΕ Ποντίων, που αναμετρούνται την Κυριακή.

Διαιτητές: Μπούμπας (Ηπείρου)

Βοηθοί: Πασχάλης-Κοττορός (Ηπείρου)

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γιώργος Κατηφόρης): Καραπιπέρης, Χ. Κόκολης, Τσέλα (77′ Γκανάρας), Βλάχος, Γουριώτης, Φλούδας (77′ Δημητρίου), Χ. Κόκολης, Μουρεχίδης, Ασημακόπουλος (61′ Πέτκοφ), Κούτσικος (61′ Αργυρός), Ντιμιτρόφ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ (Γιάννης Κερλίδης): Παπαδόπουλος, Σιδηρόπουλος (55′ Κοπατσάρης), Χαραλαμπίδης, Πιρίτζαους, Τζουβάρας, Ασλαμπάλογλου, Γκελοσάνι (61′ Δούφας), Καλογιαννίδης (69′ Φωτιάδης), Χάιτας (51′ Τσικόπουλος), Τοπάλης, Ματούλας

πηγή: lefkadasportnews.gr